Një peshkarexhë e Durrësit merret peng në Egjipt. Shkak është borxhi i pronarit
  Sipas një lajmi të përhapur dje nga Porti i Durrësit, dy peshkarexha u zhduken nga “radarët” e Portit. Gjatë ditës së sotme u zbulua vend...
Moti/ Shiu pushon nesër. Vapa nis me 37 gradë C
Kjo javë ka nisur me vranësira dhe shira në të gjithë territorin ku me intensiv, shirat kanë qënë në zonat veriore dhe qendrore të vendit, njofton Met...
Rifillon seanca parlamentare, Rama sulmon opoziten
Seanca Parlamentare ishte pezulluar pas perplasjes se deputetit demokrat Flamur Noka me kryeministrin Rama. Rifillimi i saj nuk e uli tensionin mes...
A mund të bëhemi të gjithë gazetarë?
Nga Misela Patrioti Shoh rëndom një gazetari që nuk i afrohet gazetarisë, dhe nuk e kuptoj pse duhet të quhet e tillë, të paktën ata që e bëjnë...
Nis dimri. Antenat në Pukë si statuja akulli
Reshjet e dëborës dhe ngricat e dimrit krahas vështirësive shpesh krijojnë dhe pamje mahnitëse që rrallëkund mund ti gjesh. Pika më e rëndësishme e t...
Një hajdut vdes ndërsa tentonte të hynte në shtëpi përmes oxhakut dhe pronari ndez zjarr
A suspected burglar who attempted to enter a California home through the chimney died on Saturday after the homeowner lit a fire without realizing any...
Gazetarja kineze e prek Edi Ramën në vend delikat
Vizita disa ditore e kryeministrit Rama në Kinë duket se nuk ka kaluar “pa probleme”.  I ftuar për një dalje televizive në “Radio Ejani” të Peki...
Gratë pijnë alkool po aq sa burrat
Burrat ende pijnë më shumë se gratë në Shtetet e Bashkuara, por hendeku është zvogëluar, ka zbuluar një raport. Gjatë periudhës dhjetëvjeçare, që nga ...
Pse u nda Floriana Garo nga milioneri Ngjela 
Kryelajmi i mediave rozë këto ditë ka qenë ndarja e bukuroshes së motit, Floriana Garo, me të fejuarin e saj milioner, Tedi Ngjela. Asnjë nga palët n...
Faqja 8 prej 8« E para...45678