Një tjetër tërmet i fortë ka tronditur Tiranën. Lëkundja është ndjerë në orën 17:03 dhe ka qenë me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter.

Epiqendra ka qenë në Gërdec dhe magnituda, 4.7 i shkallës rihter.

Tërmeti ka zgjatur disa sekonda.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në qytete të tjera Vorë, Durrës, Lezhë dhe Fushë Krujë.

Deri më tani nuk dihet nesë ka bërë ndonjë dëm apo jo.

Veritas.com.com