Për kureshtarët/ Kush ka fituar Çmimin Nobel për Paqe që nga viti 1901
Më poshtë, lista e fituesve të çmimit Nobel për Paqen që prej vitit 1901. Rënditja nis nga viti 2017: 2017 – Fushata Ndërkombëtare për Eliminim...
Po, Thomas Edison i jepte kandidatit një tas me supë, si provë, para se ta punësonte.
Përderisa kjo provë u bë mbi afërsisht 1,100  të punësuarit e Edison- kjo do të ketë qenë diccka. Thuajse të gjithë punëdhënësit, gjatë intervi...
Ky ishte mbrëmë eklipsi i Hënës… FOTO
Mbrëmë rreth orës 20.00 hëna nisi spektaklin e vet që u shfaq edhe në qiellin ku ne shqiptarët mund ta shikonim. Ndodhi eklipsi i fundit i vitit p...
Pronari i Ferrarit, një orë pasi e bleu 288,000 dollarë, e bëri ‘copë’.
Një shofer në Mbretërinë e Bashkuar kishte një ditë të tmerrshme në rrugë. Ai 'fluturoi' me Ferrarin e tij të prodhimit të ri, që sapo e kishte bl...
Dy njerëz të njohur në Florida shpallin “Divorcin Trump”.
Të dy kanë vendosur të ndahen nga njëri tjetri në çift, por kësaj ia kanë vënë emrin "Divorci Trump" Një çift mjaft i njohur në Palm Beach, Flo...
Njëmijë tërmete ne Ohër që nga 18 qershori deri sot.
Lajmin e ka dhënë Radio për Europën e Lirë, program për Maqedoninë. Shumica e një mijë tërmeteve brenda 16 ditëve, ka qenë me intensitet të dob...
Një indonezian gjendet i vdekur në barkun e gjarprit.
(FOTO: Policia thotë se e kanë prerë dhe kanë hapur trupin e gjerprit; brenda kanë gjetur njeriun e vdekur)/ Një burrë indonezian që ishte shpa...
“Mos thuaj mama!”, ofendohen njerëzit transgener … Ku mbërriti Bota?! dhe… kundërshtojnë Trump-in!
  Doktorët janë këshilluar që grave shtatzënë që pritet të bëhen nëna t’u thërritet jo “mama” por “person shtatzënë”. Kjo kërkohet me qëll...
Një fëmijë i një specieje të re njerëzore në Kinë
Me mbi një miliard banorë, Kina është vendi më i populluar i botës. Ndër fëmijët e shumtë që rriten atje, vetëm njëri ka ditur të tërheqë vëmendje...
Një vajzë e sapo lindur, e vjedhur prej 18 vjetësh, gjendet e gjallë
Një bebe vajzë që ishte vjedhur sapo kishte lindur në spitalin e Florida, u gjet e gjallë pas 18 vjetësh, deklaroi Policia në South Carolina. E...
Faqja 3 prej 512345