“Mos thuaj mama!”, ofendohen njerëzit transgener … Ku mbërriti Bota?! dhe… kundërshtojnë Trump-in!
  Doktorët janë këshilluar që grave shtatzënë që pritet të bëhen nëna t’u thërritet jo “mama” por “person shtatzënë”. Kjo kërkohet me qëll...
Një fëmijë i një specieje të re njerëzore në Kinë
Me mbi një miliard banorë, Kina është vendi më i populluar i botës. Ndër fëmijët e shumtë që rriten atje, vetëm njëri ka ditur të tërheqë vëmendje...
Një vajzë e sapo lindur, e vjedhur prej 18 vjetësh, gjendet e gjallë
Një bebe vajzë që ishte vjedhur sapo kishte lindur në spitalin e Florida, u gjet e gjallë pas 18 vjetësh, deklaroi Policia në South Carolina. E...
E rrallë: Laguna e Nartës ka ngrirë
Laguna e Nartës në Vlorë, ka ngrirë. Ky fenomen konsiderohet i rrallë pasi në sipërfaqen prej 42 km katrorë të saj kjo nuk ndodh prej 32 vitesh. ...
Një grua e sëmurë në Kukës nuk pranon të hipë në helikopter.
  Ministria e Mbrojtjes sot ka shpërndarë një komunikatë mbi veprat humane të helikopterëve të Ushtrisë në ndihmë të njerëzve që kanë nevo...
Burri shkëmben të bijën 13 vjeç për gruan e tij të dytë: Pakistan
(FOTO: Mohammad Ramzan, 36 vjeç, me gruan e tij adoleshente,  Saima në Jampur, Pakistan.- Foto nga  AP)/  'Ne japim një vajzë nga kjo familje p...
Borë në Sahara!? S’e besoni? Shikoni mrekullinë në fotografi.
Një fotograf amator ka kapur imazhe të rralla dhe të bukura të borës së parë në shkretëtirën e Saharasë, pas gati 40 vjetësh. Karim Bouchetata ...
Kur luhej golf në Zyrën Ovale/ FOTO- VIDEO/
(FOTO: Bill Murray dhe presidenti Obama- në Zyrën Ovale) Shtëpia e Bardhë kishte vënë në listë edhe Bill Murray, aktorin veteran,  komedian e s...
Shpenzimet për martesa, Shqipëria – e katërta në Evropë
  Shpenzimet për martesa në vendin tonë janë shumë të larta; aq më shumë në raport me fitimet në çdo familje. Sa herë është konstatuar kjo...
Anëtari më i moshuar i familjes mbretërore të Japonisë vdes në moshën 100 vjeç.
  Princ Mikasa, 100 vjeç,  xhaxha i perandorit të Japonisë Akihito, vdiq të Enjtën. Ai la vetëm tre trashëgimi  në fronin Chrysanthemum, n...
Faqja 4 prej 512345