Një burrë është arrestuar nën dyshimin për sulm terrorist pasi një makinë u përplas me murin jashtë selisë së Parlamentit, duke plagosur disa njerëz.- sipas BBC.

Oficerët janë parë që kanë rrethuar makinën para se shoferi të largohej, në të 20-tën sekondë, menjëherë pas orës 7.30.

Shërbimi i Ambulancave i Londrës tha se dy pacientë janë dërguar në spital me plagë të parrezikshme për jetën; pas disa këmbësorë dhe çiklistë u goditën nga makina.

Askush tjetër nuk ndodhej në makinë dhe brenda makinës nuk janë gjetur armë.

Në këto kushte, ne po e trajtojmë incidentin si një akt terrorist”, deklaroi Scotland Yard.

Veritas.com.al/

The scene of the crash