I fundit/ Assange i WikiLeaks sinjalizon publikimin e 1 milionë dokumenteve para zgjedhjeve në Amerikë
  Themeluesi i WikiLeaks,  Assange tha të Martën se organizata mund të publikojë srreth një milionë dokumente në lidhje me zgjedhjet në SH...
Lajm i fundit: Po pritet që Assange i WikiLeaks të mbajë një Konferencë Shtypi
  Sot, e Martë, herët në mëngjes, në 3.00 am (sipas orës lokale amerikane)  pritet që Julian Assange të bëjë një njoftim që besohet se do ...
Qytetarët në protestë, mediat i bojkotojnë; i drejtojnë kamerat te “sukseset” e kryeministrit
Në Bulevardin e Madh të Tiranës po zhvillohet një protestë e mijëra qytetarëve kundër ligjit të qeverisë për importimin e plehrave; por ekranet te...
Debati presidencial: Trump-Clinton theu rekordet televizive.
  Debatin presidencial mes Hillary Clinton dhe Donald Trump e kanë parë afërsisht 84 milionë njerëz në televizionet e Shteteve të Bashkuar...
Sulmohet Yahoo. Vidhen 500 milionë përdorues
Yahoo tha se hackersat kanë vjedhur informacionin nga 500 milione perdorues në vitin 2014, vit që duket se ka qenë viti më iu buyjshëm në histori ...
VIDEO/ Shqipëria- vendi i plehrave të botës/ Dokumetar
Shqiperia eshte kthyer ne nje vend te grumbullimit të plehrave nga Bota. Kjo iu ka rene ne sy reportereve te huaj qe kane krijuar dokumentare filmike me personazhe dhe fakte nga fushat e plehrave ...
Updated/ E çuditshme: Gazetarja e News 24, në studio me kanabis
Updated, 21 Shtator/ Pas shfaqjes në emisionin e saj “Studio e hapur” me një tufë kanabisi në dorë, gazetarja e News 24 Eni Vasili është përbal...
Charlie Hebdo përhap zemërim me tërmetin e Italisë
Revista satirike Franceze Charlie Hebdo është kritikuar në mediat sociale për karikaturat ku paraqiten viktimat e tërmetit të Italisë si pjata me ...
Gazeta “Koha Jonë” shkruan: Gjithë kriminelët kanë shkuar në fushatë në Dibër
Fushata për fitoren e bashkisë së Dibrës për zgjedhjet e parakohshme, pas skandalit seksual të kandidatit të PS-së, është kthyer në një betejë të ...
Faqja 38 prej 39« E para...102030...3536373839