Gener2 sjell A2- stacion informativ I lidhur me CNN.
(FOTO: Bashkim Ulaj, CEO, Gener2 dhe Greg Beitchman, zv/President, Content Sales and Partnerships, CNN International Commercial)/ Një rrjet i ri ...
Protesta e ‘detit’, testi për lirinë faktike të medias
Nga Nikoll Lesi Kjo që ka ndodhur sot, nuk ka ndodhur në 27 vite pluralizëm dhe demokraci. E habitshme se si një protestë e shoqërisë civile, e...
Haradinaj- një nga 5 të arratisurit më të kërkuar gjeopolitik gjatë vitit 2018-01-31
Revista ‘TIME’, 30 janar 2018/ Kryeministri i Kosovës,- shkruan revista- ka bërë emër nga fundi i vitit 1990 gjatë konfliktit mes Kosovës dhe Serbi...
Ben Blushi i kthehet gazetarisë: Që sot drejtor i përgjithshëm i Top Channel TV
Ben Blushi do të jetë Drejtori i Përgjithshëm i Televizionit Top Channel. Lajmin e ka dhënë vetë Presidentja e kompanisë, Vjollca Hoxha në një kom...
Blic e Beogradit: Putin është gati të njohë Kosovën
Putin është gati të njohë Kosovën! Kështu shkruan gazeta “Blic” e Beogradit, që paralajmëron ftohjen e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Moskës. “R...
Dëshmia rrëqethëse e motrës: ‘Ma vrau ai plehra para syve të mi!’
Vrasja e paralajmëruar e 21-vjeçares Ariela Murati ka qenë temë e emisionit të sotëm në studion e “Rudina” në Tv Klan. Gazetari Spartak Koka, depu...
Dy esse nga Dylgjeri: ‘Skënderbeu te Nënë Tereza’ dhe ‘LIBRA pa libra’.
1. Skënderbeu te Nënë Tereza: Zot na ruaj mendtë ç’do na dëgjojnë veshët. Këtë vit për Skënderbeun? Marrëzira e të pavërteta pa fund... Ja p.sh.,...
Media gjermane për vrasjen e Ivanoviqit: Vdekje në bastionin e mafies ballkanike
Gazeta gjermane, Frankfurter Allgemeine Zeitung, i ka bërë jehonë vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviq, në Mitrovicën e Veriut, nga autorë...
Nuk e gjeni dot një media të madhe në botë që nuk ka shkruar sot për vrasjen e Ivanoviq…
“Një politikan i njohur serb u vra pranë zyrave të partisë së tij në veriun e Mitrovicës, të mbizotëruar nga serbët”, shkruan BBC. “Negociatorë...
Është arratisur oficeri policor i denoncuar në emisionin ‘Fiks Fare”.
Menjëherë pas transmetimit në “Fiks Fare” të materialit ku oficeri i policisë Julian Balliu shfaqej teksa bënte pazare për shitje kokaine, Shërbim...
Faqja 5 prej 34« E para...34567...102030...E fundit »