Presidenti Ilir Meta ashtu siç u njoftua dje zhvilloi sot takimin me Partinë Demokratike dhe aleatët e saj, i cili përfundoi pak më parë.

 Takimi u zhvillua në Pallatin e Brigadave, ku krijon mundësinë e distancimin social per COVID-19.

Në fokus të këtij takimi mësohet se kanë qenë tema të aktualitet politik si Reforma Zgjedhore, për të cilën opozita ka deklaruar se do ta bojkotojë, si dhe shembja e Teatrit për të cilën kreu i shtetit ka qenë kundër.

Megjithatë në vijim priten detaje më konkrete nga takimi.

VERITAS.COM.AL