Michael Moore akuzon Joe Biden se po ndjek ‘Votuesit Bardhë Raciste Redneck në Michigan ’ pasi përqafoi nënshkrimin e qeverisë së ish-GOP.

Producenti i filmave dokumentarë, përfaqësues i ekstremit të majtë Michael Moore, ka akuzuar të nominuarin për president të Partisë Demokratike Joe Biden se po shkon pas “votave të bardha raciste të qafëkuqve” në shtetin e tij në Michigan pasi ish nënkryetari pranoi miratimin e ish Guvernatorit Republikan Rick Snyder.

Duke shkruar në ‘USA Today’ të Enjten, Snyder miratoi Biden, duke thënë se ai mund të “rikthejë civilizimin ndaj kombit”, dhe gjithashtu vuri në dukje “karakterin e fortë moral dhe dhembshurinë” e Biden. Ky miratim u pranua nga fushata e Biden në një deklaratë për shtyp, për të zhgënjyer Moore.

“Fushata e Biden, në një përpjekje për të bindur votuesit e Flint që të qëndrojnë në shtëpi më 3 nëntor dhe të humbasin përsëri Michigan, njoftoi me gëzim dhe përqafoi miratimin e ish-guvernatorit Rick Snyder – njeriu që helmoi ujin e Flint. 10,000 fëmijë me dëmtim të përhershëm të trurit, ”shkroi Michael Moore. “Të vdekur të panumërt. Turp! ”

VERITAS.COM.AL