Deputeti i opozitës parlamentare Myslim Murrizi, i është përgjigjur ashpër kreut të PD-së Lulzim Basha i cili në një intervistë televizive shënjestroi deputetët të cilët nuk dogjën mandatet duke i quajtur si “mollë e kalbur”.

NGA MYSLIM MURRIZI, DEPUTET I PD

Postimi i plotë

Nese une per ty, jam molle e kalbur, ti per mua je KOKRRA E KU….MBULLES e rene per toke. Po pse do na hante ne te “ “kalburat” KORBI, kur te kishte Ty si “ molle” starkinge dhe plot me leng si “ pjeshke” Larise??? A nuk te ka “henger “4 here rresht, prej korrikut 2013 kur ti u zgjidhe ne krye te PD-s??? A nuk te “ hengri” dhe te kafshoi, jo korbi por  “palloi “ me date 17 maj 2017 ty o Lul si kokrra e molles???

Dhe prap “shportes” tende jo vetem qe nuk ju ngrit kurre, por ju ul aq shume “ vlera” sa “ trondite bursen” keto 6 muaj. Leri denglat dhe deklaratat si antikomunist o “ MOLLE” e krimbur nga brenda dhe flake e kuqe nga jashte.

Nuk kane nevoje te perndjekurit politik, pasardhes te te pushkatuareve, nga rregjimi moster i diktatures dhe i idhullit shpirteror, te gati gjysmes se kryesise tende te emeruar dhe rreth 40 perqind te keshillit tend kombetare per dengla.

Prej shtatorit 2017 ne grupin parlamentar u caktua Enkelejdi te pergatiste nje ligj per dekomunistizimin.

A ju thua dot shtreses antikomuniste se çfare bere per 18 muaj???? Ti o “ molle” me krimb ne shpirt e ne gen nuk ke as deshire, as vullnet e as takat te jesh pro antikomunisteve, se antikomunist nuk behesh kurre sa te kesh xhan padrino sorrosin.

Bile aq shume sa te kane rrethuar gati gati ne te “ shtrydhur” bijt e komunisteve dhe ish komunistet e spiunet e sigurimit te shtetit, ty o Lul molla, je shnderruar ne nje pjeshkez e lengezuar.

Ti kurre nuk guxove te thoje nje fjale ne grup, kryesi dhe keshill kombetare qe te gjithe drejtuesit e PD te kishin detyrim qe te mernin nga autoriteti i dosjeve te sigurimit “ pastertine” e figures.

Ti ka sjelle nje antare i autoritetit te dosjeve 43 formularet per te gjithe deputetet, dhe Ti o “ molle sterkinge” me krimb nga brenda e me ngjyre nga jashte, kurre nuk pate kurajon tua jepje per ti plotesuar.

Ti o Lul “ molla” nuk e ke haberin se çeshte SHPORTA, se nga viti 2005-2011 ne tre ministri ku ke qene minister( transportit, i jashtem, i brendeshem) dhe 4 vjet kryetar bashkie 2011-2015, ke perdorur vetem trasten dhe garuzhden. Ndersa rreth vetes ke mbajtur thase me m…..,jo shporta me molle.

Tani ke filluar te jesh pak me “estetik” dhe thaset me M… i ke grumbulluar ne nje kosh te madh M…. qe ngjan me botin e fekaleve te ish komunales , e qe jua paraqet SHQIPTAREVE si “ shpresa” dhe e “ ardhemja” e ketij vendi

Ti o Lul “ molla” i di te gjithe Shqiptaret si vetja ,qe pasi i shave me liber shpie, me figure dhe me ze LSI, PDIU, Meten, Monen, Tit Vasilin, Shpetimin dhe Mesilen, e u betove me rop shpije qe kurre nuk do te beje koalicion me to, sot nuk ndahesh dot kurre nga to.

Ngaqe ti o Lul “ molla” nuk e ke problen te lepish çfar ke peshtyre, te duket sikur koshit tend te mbushur plot me M…. i rritet vlera.

Po te pyes drejt perdrejte o Lul “ molla” se sa komuniste, spiune te sigurimit, dhe pinjolle te baballareve vrases ke ne koshin tend te madh te mbushur plot me M…. qe te duken si molle te pa kalbura, ne keshill kombetare kryesi dhe kryetar degesh????

Sa nga keta “ mollet” e tua kane qene hajdut administrate ne vitet 2005-2013???

Dhe e fundiit o Lul “ molla” po te ftoj publikisht ti hedhesh nje sy ketyre emrave qe kane qene drejtues te PPSH dhe organizatave te saj, nga vitet 1986-1991, se sa ke te grumbulluar ne koshin tend te mbushur plot me M…. qe tek Qim Peka e prezantove si “ shporte” se ta erresoi shikimin DOLLAPI qe “ theu” qafen para teje??

Ps: Perjashto Kaç Islamin qe eshte “ antikomunist” dhe kokrra e molles model qe te pelqejne ty o Lul pieshkeza/

VERITAS.COM.AL/