OKB
Sanksionet e fundit të OKB. Koreja e Veriut: Ky është “akt lufte”.
Koreja e Veriut i ka përshkruar sanksionet e fundit të Kombeve të Bashkuara të imponuar ndaj këtij vendi si “akt lufte”. Në një deklaratë të Mi...
Presidenti Trump do të ndërpresë ndihmat financiare për votat kundër.
Presidenti Donald Trump, të mërkurën kërcënoi se do të ndërpresë ndihmat financiare për vendet që votojnë për të kaluar rezolutën e Asamblesë së P...
Letër e hapur: Zoti Lu, Rama ka votuar siç i keni thënë ju.
    Letër e hapur. Drejtuar Zotit Donald Lu. Për dijeni Presidentit Trump! Shkëlqesi Ambasador! Prita me kureshtje reagimin t...
Përplasen shtetet pro dhe kundër SHBA. Shqipëria radhitet kundër Shteteve të Bashkuara.
Para tre ditësh, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OK kishte njoftuar vendimin e presidentit Trump se çdo shtet që do të votonte kundër vendi...
Amerika thotë se çdo shtet do të firmosë “kush është kundër nesh” mbi Jerusalemin. Ç’do të bëjë Shqipëria?
Para tre ditësh, ministri i Jashtëm shqiptar, Bushati, tha se ‘ambasada e Shqipërisë në Izrael do të vazhdojë të qëndrojë në Tel Aviv”, pavvarësis...
Erdhi dita për mbylljen e Tribunalit të Hagës; zgjidhet data21- ditëlindja e Stalinit
Pasnesër, më 21 Dhjetor, e zgjedhur për në ditëlindjen e Stalinit- diktator i Bashkimit Sovjetik, mbyllet edhe Tribunali i Hagës, një gjykatë ndër...
E dërguara e Trump godet ashpër “armiqësinë e egër të Kombeve të Bashkuara”.
E dërguara e Shteteve të Bashkuara në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka akuzuar Kombet e Bashkuara se po dëmton perspektivën e paqes mes Izraeli...
Kina mbyll ndërmarrjet e Koresë së Veriut.
KIna iu ka kërkuar kompanive Koreano- Veriore që operojnë në territorin e saj, që të mbyllin aktivitetet. Kina ka thënë se me këtë po zbaton vendi...
Donald Trump zgjon OKB-në e fjetur.
Nga: Laert Skiro/ Në fjalimin e Donald Trump, fjalët "popuj", "kombe", "sovranitet", "dinjitet"dhe "të bashkuar" ishin fjalët më të përdorura d...
Shtetet e Bashkuara mund ta shkatërrojë Korenë e Veriut, në qoftë se…/ Donad Trump në OKB
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB se Amerika mund ta shkatërrojë Korenë e Veriut nëse d...
Faqja 1 prej 3123