Protesta e opozitës është shoqëruar me tensione. Protestuesit kanë hedhur kapsolla, fishekzjarrë e flakadanë në drejtim të policisë dhe godinës së Parlamentit, ku momentalisht po zhvillohet protesta.

Mësohet se pesë efektivë kanë mbetur i lënduar nga fishekzjarrët. Disa prej tyre janë  djegur në fytyrë.

Veritas.com.al/