Tusk: Europa është etnitet politik, si të jetë si të mos jetë e Bashkuar.
  Presidenti i BE, Donald Tusk iu bëri thirrje sot liderëve të Europës që të manovrojnë ndaj krizës Europiane në samitin e Romës të Shtunë...
Kryeministre e Polonisë bën lidhjen mes sulmit në Londër dhe politikave të BE mbi emigracionin.
  (FOTO: Beata Szydlo, kryeministre e Polonisë)/ Kryeministër e Polonisë bëri lidhje mes sulmit në Londër ku objektiv ishte Parlamenti ...
BE thotë se mund të detyrojnë të gjithë anëtarët, përfshi Poloninë, që të marrin emigrantë.
Komisioneri për emigracionin i Bashkimit Europian tha se ka mundësi për të gjithë shtetet anëtare të BE të pajtohen me programin e shpërndarjes  s...
Tony Blair pranon se nuk e kishte idenë sa shumë emigrantë do të hynin në BE pasi Lindja të bashkohej me bllokun.
Toni Blair ka pranuar se nuk e ksihte idenë sa emigrantë do të hynin në Britani kur Bashkimi Europian (BE) do të zgjerohej duke përfshirë edhe sht...
Merr fund shpresa dhe cinizmi i BE ndaj Britanisë: Theresa May firmos Brexit-in të Mërkurën e ardhshme.
(FOTO: Theresa May, kryeministre e Mbretërisë së Bashkuar)/ Kryeministre e Britanisë, Theresa May do të njoftojë zyrtarisht Bashkimin Europian ...
Shpërthen cinizmi i Junker, President i BE: Dua që Brexit të dëmtojë Britaninë, që ta shikojnë të tjerët “sa keq”! Tani Britania “vend i botës së tretë”.
  (FOTO: Jean- Claude Junker)/ Presidenti i BE, Jean-Claude Junker, tha se Britania do të trajtohet si “vend i tretë”  Brexit dhe se di...
Theresa May kundërshton referendumin e dytë të Skocisë para Brexit-it
(FOTO: May dhe Sturgeon e Skocisë)/ Kryeministre e Britanisë, Theresa May të enjten hodhi poshtë thirrjet për  referendum mbi pavarësinë e Skoc...
Mbretëresha Elizabeta e Dytë i thotë ‘Po!’ daljes së Britanisë nga BE
Mbretëresha Elizabeta II, zyrtarisht, të enjten lejoi kryeministren Theresa May që të fillojë bisedimet për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashki...
Sot zgjedhjet parlamentare në Holandë, çelësi i Europës për pastaj.
( FOTO: Geert Wilders, majtas, dhe kryeministri Mark Rutte dolën "kokë më kokë" gjatë debatit televiziv)/ Votuesit po shkojnë në qendrat e voti...
Kreu i Komisionit të jashtëm në PE: Të mbështetet protesta e PD në Shqipëri! VIDEO
Kreu i komisionit për punët e jashtme në PE, David McAllister i kërkon BE-së t’i kushtojë vëmendje përkeqësimit të situatës politike në disa vende...
Faqja 8 prej 10« E para...678910