Aksioni i SPAK në Gjykatën e Krujës/ Kim bisedë telefonike me Arben Krajën: Po shohim rezultate!
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim në një status në twitter njofton se ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me Drejtues...
Çoi në pranga gjyqtaren Enkelejda Hoxha dhe 13 zyrtarë të tjerë në Krujë, kush është ‘prokurori trim’ që drejtoi operacionin e SPAK
Report Tv ka mwsuar se prokurori i cili ka çuar në pranga gjyqtaren Enkelejda Hoxha dhe zyrtarë të tjerë në Gjykatën e Krujës është Altin Dumani. ...
SHBA dhuron për Policinë pajisje kontrolli për kufirin, Yuri Kim: ‘Gjithmonë në krahë të Shqipërisë!
Në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit u zhvillua ceremonia e dorëzimit të pajisjeve që do shërbejnë për kontrollin ...
Kryeministri Edi Rama: Ju siguroj, në një gjykatë të vendit po kryhet krim
Kryeministri Edi Rama gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale me qytetarët ka zbuluar se në një Gjykatë të vendit tonë po bëhen padrejtës...
Kush e vrau Aleks Nikën? Zbardhet kërkesa e policisë për rihapjen e hetimeve nga Prokuroria. Familjarët: “Duam drejtësi për Aleksin”
Drejtoria Vendore e Policisë së Tiranës, i ka dërguar një letër kërkesë Prokurorisë së kryeqytetit për të rifilluar hetimet për çështjen e 21 ...
Pse ambasadorja Yuri Kim takon Vitore Tushën, të përfolur si e afërt me Ilir Metën?
KOMENT/ Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me kryetaren e KED-së, Vitore Tusha.  Kim shkruan se Vitore...
Vendimi: ‘Vitore Tusha në krye të Gjykatës Kushtetuese deri në zgjedhjen e kryetarit të ri!’.
Gjykata Kushtetuese ka nisur procedurat për zgjedhjen e kryetarit të ri. Anëtarët e Gjykatës Kushtetuese kanë deklaruar se duhet që të nisë pro...
Rama, për herë të parë thotë se zyrtarët e lartë që abuzuan, ‘do të përgjigjen para Drejtësisë për pasurinë’ duke u nisur që nga Lalzi
Kryeministri Edi Rama, në konferencën e fundvitit me gazetarët fjalën e tij e nisi me bilancin për sistemin e drejtësisë, për të cilin tha se duhe...
SHBA përshëndet Gjykatën Kushtetuese. Yuri Kim: ‘Lajm i madh’
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar pas dekretimit të anëtarit të gjashtë të Gjykatës Kushtetuese, Përparim Kalo, duke e bere këtë ...
Një vit nga krijimi i SPAK/ Bilanci: U regjistruan 568 procedime, në fund- ja 5 dosje të rënda
Sot është 1- vjetori i krijimit të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizua...
Faqja 10 prej 45« E para...89101112...203040...E fundit »