KLGJ vendos shkarkimin e Xhezair Zaganjorit, kryetar i Gjykatës së Lartë. Shkaku, pasuria jo legale.
Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka dhënë vendimin sot për kreun e Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori. Pas kryerjes së procesit të verifikimit të...
Gjykata rrëzon Voltana Ademin. Valdrin Pjetri kryebashkiak në Shkodër
Valdrin Pjetri është konfirmuar zyrtarisht nga Gjykata e Shkodrës si kryetari i ri i Bashkisë së Shkodrës, duke rrëzuar kërkesë-padinë e bërë nga ...
Përgjegjësia politike dhe penale e presidentit.
Nga: Prof. Dr. Svetomir Shkariq Presidenti i Republikës ka përgjegjësi politike dhe penale për veprimet e parashikuara në Kushtetutë. Përgjigje...
Toyota Yaris/ Lulzim Basha, pas një orë e gjysmë në Krimet e Rënda, thotë se ‘dha informacion më shumë’.
Kreu i PD-së, Lulzim Basha, pasi doli nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, ku dëshmoi për 1 orë e 30 minuta, tha se iu ka dorëzuar më shumë prova pr...
Pse Basha mungon në protestën e Teatrit? Nesër që në mëngjes duhet të jetë në Prokurori.
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është thirrur për tu paraqitur në prokurori nesër që në orën 09:00, për të dëshmuar në lidhje me dosj...
Gjykata e Tiranës ‘i jep’ Erion Veliajt mandatin e kryetarit të qytetit
Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën e kryebashkiaku të kryeqytetit duke njohur ligjërisht edhe mandatin e tij të dytë. Vendimi u shpall nga gjyq...
KLGJ skanon Gjykatën e Lartë: Emergjent funksionaliteti me të paktën 3 anëtarë.
  Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ si pikë të parë të diskutimit në mbledhjen e kësaj të marte ka pasur situatën problematike të krijuar në Gjykatën...
E ngarkuara me punë në ambasadën e SHBA, Leyla Moses-Ones: Ja pse janë bllokuar Gjykata e Lartë dhe Gjykata Kushtetuese.
TIRANE-Shtetet e Bashkuara të Amerikës japin garancinë se do të qëndrojnë në krah të Shqipërisë deri në ngritjen e SPAK-ut dhe vendosjen para drej...
Leyla Moses- Ones: ‘Guri i çmuar i Reformës është SPAK; për këtë po punojmë’.
E ngarkuara me punë në ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Leyla Moses-Ones në një aktivitet që kujton miratimin e Reformës n...
NË VEND TË NJË URIMI PER REFORMËN
Nga: Astrit Patozi/ Reforma në Drejtësi nuk ka nevojë, as ta qash, dhe as të ngresh dolli shqiptarçe për të, duke pasur parasysh gjithmonë “arm...
Faqja 10 prej 27« E para...89101112...20...E fundit »