‘Venecia’ për vettingun politik: ‘Mund të bëhet edhe kështu, edhe ashtu…’. Propozimi i PD nuk jep zgjidhje… dialogoni’
Komisioni i Venecias ka miratuar opinionin përfundimtar për vettingun në politikë. Gazetari Ergys Gjençaj raportoi për “BalkanWeb” se në të përfsh...
Arrihet Këshilli i Lartë i Prokurorisë, institucion kyç i Reformës, zgjidhen edhe 6 anëtarët nga Prokuroria
Shkallët e para të Prokurorive në rrethe kanë votuar dhe kanë zgjedhur 3 anëtarë të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Dy kandidatë nga Prokuroria...
‘Ndëshkime shembullore!’ për Habilajt në Itali. Kërkohen 18 vjet burg për Moisiun. Tahiri- nën vëzhgim…
Prokuroria e Katanias ka dhënë pretencën e saj në përfundim të hetimeve për bandën e Habilajve. Ndëshkime shembullore, kështu i përshkruajnë media...
Basha dhe disa deputetë të tjerë të PD ngrakohen me barrë penale.
Policia e Tiranës ka proceduar penalisht kreun e PD, Lulzim Basha si dhe disa deputetë të tjerë të opozitës për protestën tek Unaza e Re në datën ...
Lajm i fundit/ 10 protestues të ‘Astir’ mbetën lirohen nga gjykata, 1 mbetet në qeli
Gjykata e Tiranës ka vendosur t’i japë lirinë 10 prej të arrestuarve pas protestës tek parlamenti, ndërsa ka lënë në burg vetëm njërin prej tyre. ...
Ministri Lleshaj: Politika dhe ‘rruga’ të mos ngrenë dorë kundër policisë!
Në fjalën përshëndetëse në prezantimin flotës së re të policisë së shtetit, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj kërkoi reflektim nga qytetarët por...
AMBASADA AMERIKANE PYET: “KUSH E KA RADHËN”?, PAS SHULLAZIT.
(FOTO: Leyla Moses-Ones, e ngarkuar me punë e Ambasadës së SHBA në Tiranë)/ Ambasada e shteteve të Bashkuara në Tiranë, përmes një statusi në Faceb...
Seanca e fundit: Gjykata dënon me 14 vjet burgim Emiljano Shullazin; gjithë banda ‘Shullazi’- 55
14 vite burg për Emiljano Shullazin. Ky ka qenë vendimi i sotëm që dha Gjykata e Krimeve të Rënda. Po ashtu gjykata dha vendimin edhe për pjesëtar...
PS vlerëson Vitore Tushën, dekretuar nga Meta për në KLSH, por ka një ‘por’.
“Me dekretin do të njihemi ditën e enjte, ku sipas Kushtetutës, kryetari njofton seancën plenare dhe deri në shqyrtimin nga komisioni përkatës, do...
Që pa zbardhur, sot, Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Helidon Bendon si kreun e SHISH.
Koment nga VERITAS/ Pas 12 muaj ' harrese' nëpër sirtaret e Zyrës së Preisdnetit, sot para orës 8 të mëngjesit, është zgjuar Helidon Bendo dhe ...
Faqja 23 prej 33« E para...10...2122232425...30...E fundit »