Gjin Gjoni, përsëri në krye të Rrjetit Gjyqësor Ballkanik Euro- Mesdhetar
Konferenca e 12-të Plenare e Rrjetit Ballkanik dhe Euro-Mesdhetar të Këshillave Gjyqësorë që zhvilloi punimet në Bullgari, më 10 dhe 11 korrik, ka...
Lista e zezë nis efektin; shkarkohen nga detyra prokurorët e parë
Lista e zezë e nëpunësve të korruptuar e publikuar nga kryeministri Rama, është bërë sot ‘ushqim’ për mediat, për politikën dhe për institucionet....
Pse gjykatësi i Durrësit liroi ‘baronin e drogës’? Burimi është Ministria- sipas Gjykatës
Një ditë pas lirimit të  Alket Hatija, ka ardhur reagimi i Gjykatës së Durrësi: Kërkesa e Prokurorisë së Durrësit për  caktimin e masës së sigu...
Kërcënohet me jetë kryetari i Gjykatës, Vlorë. VIDEO
Kryetari i Gjykatës së Shkallës së Parë në Vlorë, Skënder Haluçi ka marrë kërcënime të vazhdueshme kohët e fundit. Ne një intervistë me News 24...
Arrestohet burri i gjyqtares së Gjykatës së Lartë, ‘fajtor për korrupsion’
Një ditë më parë u dënua me 1 vit e 6 muaj burg e sot është vënë në pranga. Bëhet fjalë për Odhise Andrean, bashkëshortin e Majlinda Andreas i cil...
Zgjidhen 7 anëtarët e organeve të Vetingut. Cilët janë?
Në Kryesinë e Kuvendit  të Shqipërisë, komisioni ‘ad hoc’ ka votuar për zgjedhjen  e institucioneve të Vetingut, për 6 anëtarët e Kolegjit të Posa...
Përsëri lëvizje të mëdha në kupolën e Policisë në Tiranë
Është hera e dytë brenda pak ditësh që kryhen lëvizje ‘tronditëse’ në kupolën e Policisë së Shtetit; kësaj here në komisariatet dhe në Drejtorinë ...
Kthim në sistemin maxhoritar. Basha njeh gabimin e vitit 2008, kërkon kodin e ri zgjedhor dhe vetëm 100 deputetë në Kuvend.
Në fjalimin e mbajtur sot në Çadrën e Protestës, kryetari i Opozitës, Lulzim Basha ka kërkuar kthimin në sistemin elektoral maxhoritar. Propozimin...
Mbrëmë në ora 00.00, ka mbaruar afati ligjor për regjistrimin e kandidatëve në KQZ/ Bylykbashi
"Mbrëmë në mesnatë ka kaluar afati ligjor për regjistrimin e listave të kandidatëve për deputetë", deklaroi sot Oerd Bylykbashi. Deputeti i PD-së ...
KQZ hedh poshtë kërkesën PS+LSI për shtyrjen e datës së regjistrimit.
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, pas dy orë diskutime rreth letrës që i kanë drejtuar pardje Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim,...
Faqja 23 prej 25« E para...10...2122232425