KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren Shpresa Beçaj, kukësiane e preferuar e pushtetit korruptiv.
Gjyqtarja e Apelit, Shpresa Beçaj është shkarkuar nga detyra. Vendimi është marrë  sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Gjyqtarja e Apel...
Operacioni që prangosi 37/ Ambasadorja Kim: Urime SPAK, vijoni me punën e jepni më shumë rezultate
Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale lidhur me operacionin mes SPAK dhe anti-mafias italiane...
Mega operacioni italo-shqiptar/ De Raho: Operacioni më i madh i përbashkët! Kraja: Do hetohen zyrtarë shqiptarë…
Kreu i Antimafias italiane Federico Cafiero De Raho ka drejtuar një konferencë të mbajtur online, mes drejtuesve të policisë dhe prokurorisë s...
Takimi Kim- Ruçi: Brenda 2020 Gjykata Kushtetuese dhe Gjykata e Lartë
Ambasadorja amerikane ne vendin tone, Yuri Kim ka zhvilluar sot nje takim pune me Kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi. Ambasadorja i ka shkuar Ru...
Pasuritë e fshehura, pallati 10 katësh, revokimi i vizës amerikane/ Fatmira Hajdari shkarkohet nga detyra si gjyqtare.
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra gjyqtaren Fatmira Hajdarin. Në përfundim të seancës, Hajdari tha se ishte vendim i prit...
Gropa korrupsioni brenda sallës ku përgjigjej Fatmira Hajdari. Theo Jacobs pyet, por nuk merr përgjigje.
Theo Jacobs vëzhgues i Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, i pranishëm në seancën e vetingut të Fatmira Hajdarit pati disa pyetje të cila...
Fatmira Hajdari para Vettingut/ 13 apartamente dhe 1 vilë pa burim, SHBA i ka refuzuar hyrjen.
Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Fatmira Hajdari ka dalë sot përpara seancës së KPK. DSIK ka konstatuar deklarim të pasaktë të pasurisë pasi nuk ...
Meta fiton mbi Dvoranin, e largon nga Gjykata e Lartë, reagon Dvorani: ‘Juridikisht është një gafë!’
KOMENT/ Pas luftes se gjate dhe sulmeve te papushim te presidentit Meta kunder ' viktimes' se tij, gjykatesit Ardian Dvorani, me ne fund pr...
Ish-Teatri/ Dorëzohet në SPAK kërkesa për procedimin penal ndaj kryeministrit Rama, Veliaj, Lleshaj dhe të tjerëve
'Aleanca për Teatrin' ka dorëzuar në SPAK kërkesën për procedimin penal ndaj kryeministrit Rama, kryebashkiakut Veliaj, ministrit Lleshaj dhe ...
Reforma Zgjedhore/ Arrihet dakordësia për kodin siç ishte, thuajse.
Këshilli politik arrin dakordësinë për administrimin e zgjedhjeve. Pika më e diskutuar, Komisionet Zgjedhore, edhe  në zgjedhjet e ardhshme do t...
Faqja 6 prej 35« E para...45678...2030...E fundit »