Betohen tetë prokurorët; SPAK tani nis rrugën e ‘bisturisë’ drejt krimit të lartë
Prej kohësh pritej ngritja e Strukturës Speciale kundër Krimit dhe Korrupsionit ( SPAK0, por përmes pengesave të zyrtarëve më të lartë të vendit, ...
SPAK ndodhet në prag; prezantohen 3 emrat në garë për kreun.
Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi intervistat me prokurorët Altin Dumani, Arben Kraja dhe Edvin Kondili, që garojnë për kreun e Prokurorisë ...
Rama: ‘Ligji anti-shpifje?! Pa asnjë cen kalon në Kuvend. E konsultuam edhe me OSBE’
Kryeministri Edi Rama, në ditën e  debateve ‘kundër’ dhe miratimeve 'pro' për ligjin që në pezhorativ quhet ‘antishpifje’, shkruan: “Ose s’e ka...
Prokurorët dhe gjyqtarët e SPAK do të mbrohen me polici shtetërore. Caktohen 27 oficerët.
‘Illyrian Guard”, është emërtuar shoqëria shtetërore e policisë, e krijuar në prill të këtij viti pritet të jetë struktura që do të marrë në ruajt...
Pas datës 19 dhjetor nuk do të ketë më Prokurori të Krimeve të Rënda
Prokuroria e Krimeve të Rënda nuk do të ekzistojë më pas datës 19 Dhjetor 2019 kur nis edhe ngritja e Prokurorisë së Posaçme. Këshilli i Lartë ...
Vetting-u në Polici, Tonin Vocaj i pastër në tre shtyllat e vlerësimit
Tonin Vocaj, drejtori i Policisë Kriminale, rezultoi i pastër në të tre komponentët e vlerësimit të pasurisë, pastërtisë së figurës dhe profesiona...
Kush do drejtojë SPAK? Tre guximtarë hyjnë në garë.
Njëri prej këtyre tre prokurorëve: Altin Dumani, Arben Kraja dhe Edvin Kondili, do jetë drejtuesi i Prokurorisë kundër krimit të organizuar dhe ko...
Prokuroria kërkon një vit e gjysmë burg për ish- deputetin Ervin Salijanji, e të tjerët…
Prokuroria ka kërkuar sot 1 vit e 6 muaj burg për ish-deputetin e PD-së Ervin Salianji, dënim që konvertohet në 3 vite shërbim prove sa i takon ak...
Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela: ‘Është shkelur ligji me ndërtimet. Nuk ka prishje provash!’
Vizitën e parë si Prokuror i Përgjithshëm, një ditë pas marrjes së detyrës, Olsian Çela e zhvilloi në Durrës, qytet që është dëmtuar rëndë nga tër...
Olsian Çela merr detyrën e Prokurorit të Përgjithshëm
Olsian Çela mori sot detyrën e Prokurorit të Përgjithshëm. Ishte Arta Marku e cila ia kaloi detyrën pasardhësit të saj në prani të mediave, në mën...
Faqja 6 prej 29« E para...45678...20...E fundit »