Një nga liderët dhe themelues i PD, Eduard Selami: Akti i Ramës na nderon të gjithëve
PD dhe mediat pranë saj, kanë sulmuar dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë në Itali, nga ana e Qeverisë së drejtuar nga Edi Rama. G...
Basha bën opozitë edhe me maskat: ‘Pse keni mbi 1 milionë maska të skaduara, zoti Rama?’
Menjëherë pas deklaratës së kryeministrit të vendit, i cili u shpreh se opozita po krijon panik dhe po dezinformon qytetarët, një reagim vjen nga ...
PO KËRKOHET NJË “KOPIL” PËR DËSHTIMIN E REFORMËS
  Nga: Astrit Patozi/ Qofsha i gabuar, por duket sikur po bie që tani era e keqe e dështimit të reformës zgjedhore. Debati që ka nisur mes ...
Basha dëgjon hallet e gjyshe Verës: ‘Nuk kam paguar ujin!’
Lideri demokrat, Lulzim Basha ka kaluar një paradite me një zonjë në Tiranë, ku është njohur nga afër me hallet dhe problemet që has çdo ditë fami...
Audituesi i KLSH-së u shfaq pranë Bashës, reagon institucioni: KLSH është një organ i depolitizuar dhe i departizuar.
Lulzim Basha ka publikuar një video ku ai takohet më qytetarët në rrugët e Tiranës dhe titulli i kësaj videoje është “Po të dëgjoj”. Në këtë vi...
PËR XHELATËT DHE VIKTIMAT E RREME TË ANTI-KÇK-së
Nga: Astrit Patozi/ Kundërshtarët më të zëshëm të Anti-KÇK-së bëjnë gabim që e sulmojnë ligjin thjesht si një cënim i lirive dhe të drejtave të...
Shtetasit e huaj mund të punësohen në Shqipëri; nis nga anëtarët e Shengenit Ballkanik.
Qeveria i ka dërguar parlamentit një projekt ligj për punësimin e të huajve, përmes të cilit do të zbatohet një prej vendimeve në kuadër të Shenge...
TË GJITHË NË PAQE DUKE PËRGATITUR LUFTËN
Nga: Astrit Patozi/ Të gjithë po shfaqen të qetësuar dhe tonet janë ulur ndjeshëm, ndonëse asgjë domethënëse nuk ka ndodhur që kjo paqe e çuditshme...
Lobimi i PD në Amerikë me 675 mijë dollarë: Nis seanca gjyqësore në ngarkim të Lulzim Bashës &Co.
Ka nisur në Gjykatën e Tiranës seanca paraprake për zyrtarët e Partisë Demokratike, të cilët janë të pandehur për lobimin 675.000 dollarë në SHBA....
At Zef Pëllumbi, profecia e Rustem Gjatës dhe PD e sotme në duart e Çlirimit
Dossier nga Ekskluzive/ “Rustem Gjata, qi ishte kenë gjykatës dikur e që në atë kohë ishte kryetar i gjykatës kushtetuese, po na i thotë plakut...
Faqja 1 prej 2112345...1020...E fundit »