Militantët dyshojnë për tradhti të dytë të Bashës: ‘Mos ia jep më dorën Ramës!”, kërkojnë.
KOMENT/ Kruja ishte ndalesa e radhës e kryedemokratit Lulzim Basha. Në Krujë kryetari i PD u ndodh para të papriturës; ai mendonte se të gjithë ve...
Jozefina Topalli: ‘Nuk dal në protestë krah LSI; gabuam një herë!’.
  Jozefina Topalli është intervistuar në emisionin "Mbrëmje Ide" me Mirela Milorin mbi situatën politike dhe zhvillimet më të fundit në PD...
Idrizi: S’e kuptoj si mund të marrë vendim PD që të heqë Ramën!”. A nuk ka punë të vërteta kjo opozitë?
Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, ka kritikuar vendimet që PD mori në mbledhjen e Këshillit Kombëtar. Idrizi tha se ‘rrëzimi i Ramës’ është dety...
Vendos PD: ‘Rama jashtë, ne në qeveri kalimtare…’.
Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike që u mblodh sot për të përcaktuar aksionin opozitar por edhe për të zgjedhur drejtuesit e rinj ka vendosur...
Jozefina Topalli: ‘Basha është i shitur, opozita e vërtetë janë studentët!’.
Jozefina Topallin, ish nënkryetare e PD, thotë se 8 dhjetori mbetet një nga ditët më të veçanta në historinë e demokraciosë së vendit. Topalli,...
Gjermania i kërkon Opozitës kthimin në Kuvend/ Ambasadorja Shutz
Opozita duhet të kthehet në parlament!. Kështu ka deklaruar ambasadorja gjermane Susanne Shutz nga qyteti i Korçës. Shutz: Ne jemi të mendim...
Politika bie në gjuhën e vulgut. Basha i PD thotë: “Zmbrapsu o plehrë!” ndaj kryeministrit.
“Do të pëlqente ta bëje dëshmore me zor o plehër, efektiven e policisë!”, tha kryetari i PD, Basha sot në një konferencë për publikun- Kryedemo...
FARSA E RE E LULZIM BASHËS NUK ËSHTË PROCESI JUAJ
Nga: Astrit Patozi/ (Në përgjigje të interesit të shumë demokratëve të zhgënjyer nga shkeljet e rënda të statutit dhe nga zgjedhjet fiktive, q...
Qeveria shqiptare i jep tjetër “goditje” mbas shpine Shteteve të Bashkuara.
( Deputeti Tritan Shehu- Arkiv)/ Nga Tritan Shehu, deputet/ Ditën e marte,  përfaqësuesi  ynë votoi përsëri kundër ShBA në Asamblenë e OKB ,...
PD korrigjon pistën e vrasjes në bllok: “Nuk ndodhi për Elvana Gjatën, por për kokainën”.
Kryetari i PD, Lulzim Basha deklaroi sot gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët se vrasja në Bllok dhe plagosja e dy personave ( ngjarje e ndodhur ...
Faqja 12 prej 21« E para...1011121314...20...E fundit »