Lufta brenda familjes politike ‘Meta’. Manjani e quan ‘Lenin’
Koment/ Me sa duket thirrja e SHBA përmes ambasadës në Tiranë ndaj deputetëve për të mos iu bindur kërcënimeve të LSI dhe PD për djegien e mandate...
Gjermania i kërkon Metës që të ‘tërheqë opozitën’ nga lufta
-Është koha të kemi një hap prapa nga opozita!- deklaroi Meta Presidenrti Ilir Meta ndodhet për një vizitë në Republikën e Gjermanisë, ku është...
Lefter Koka, deputet i LSI: ‘Nuk e djeg mandatin, po na përdor Saliu! E quaj të turpshme!’
Lefeter Koka, deputet dhe ish ministër i zgjedhur nga LSI, ka deklaruar sot se ‘nuk do ta djegë mandatin’ e tij si deputet. Partia e tij, Lëviz...
DW: Ça s’bën kush… Djegia e mandateve- akt pa precedent
Nga Deutsche Welle/ Për DW, situata politike në Shqipëri është shumë e rënduar për të realizuar shpejt pritshmëritë e Komisionit Evropian per d...
Basha: Vendosëm unanimisht djegien e mandateve, por ‘vendimin e marrim më vonë’.
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka njoftuar se deputetët e Partisë Demokratike, pavarësisht diskutimeve në parim ku nuk kanë rënë dakord, praktikisht ...
Rama falënderon ministrin Lleshaj dhe Policinë. ‘Luli dështoi me dhunën, tani djegie mandatesh’
Gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të PS, mësohet se kryeministri Rama ka falënderuar ministrin e Brendshëm dhe policinë për menaxhimin e prote...
Spiropali: Basha do të djegë mandatet?… ‘Ky do të digjte qeverinë, tani po djeg PD-në’.
Pasi Lulzim Basha, kryetar i PD deklaroi sot se do t’i propozojë Grupit Parlamentar dhe forumeve më ta larta  djegien e mandateve të deputetit, ka...
Rama: Budallai me shiringë në dorë goditi imazhin e Shqipërisë
“Asnjë nga sëmundjet e një shoqërie nuk i bën dot asaj dëm më të madh sesa budallallëku”, nisi reagimin e tij në rrjetin social Facebook kryeminis...
Në Kuvend hapet kutia: Kush i vrau 4 civilë protestues dhe 4000 të piketuar për vrasje?!.
Koment/ Mes ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj  dhe ish ministrit të Brendshëm Lulzim Basha, sot në Kuvend është zhvilluar një debat i nxehtë ...
Komisioni Europian i Drejtësisë (EURALIUS) kundër Presidentit Meta mbi ligjin e Noterisë.
Dy javë më parë presidenti i Republikës, Meta, ishte ndjerë ‘i shqetësuar’ mbi Ligjin e Noterisë dhe e ktheu nga kishte ardhur- në Parlament. Mirë...
Faqja 31 prej 49« E para...1020...2930313233...40...E fundit »