Kuvendi i Shqipërisë i shkruan letër Europës: Lironi Haradinajn!
(FOTO: Valentina Leskaj, nënkryetare e Kuvendit)/  E firmosur nga nënkryetare e Kuvendit, Valentina Leskaj, sot është nisur një letër në emër t...
Të Ënjtën, në Kuvend, kërkohet interpelancë me kryeministrin
(FOTO: Arkiv) Sot është depozituar në Kuvend kërkesa e disa deputetëve që kërkojnë interpelancë me kryeministrin Edi Rama. Depoutetët do të kër...
Buxheti i shtetit “paguan” 720 milionë për borxhin 120 milionësh. Ku është Hillary?
(FOTO: Rama dhe Berisha që replikuan sot mbi projekt- buxhetin) / Veritas.com.al/ Sot në Kuvend po shqyrtohet buxheti i shtetit për vitin e ...
SHISH po bëhet gati të përgjojë Viber, WhatsApp dhe Facebook
Në mbledhjet e fundit të vitit në komisionet Parlamentare kërkohet edhe buxheti i vitit që vjen për çdo sektor. SHISH ka kërkuar sot në mbkledjen ...
Mazhoranca përjashton për 5 ditë nga Kuvendi, Edi Palokën e PD
Mazhoranca vendosi të përjashtojë nga Kuvendi, për 5 ditë, kryetarin e grupit Parlamentar të PD, Edi Paloka. Vendimi u mor sot në mbledhjen e krye...
Sherr për Beqja-n në seancën e Kuvendit/ VIDEO
(FOTO: Ministri Beqja) Akoma nuk janë të qarta skenat reale çfarë ndodhi, sepse dikush ka “luajtur” me kamerat televizive. Deputeti socialist (...
Gazetarja e parë në historinë tonë politike që do të dëgjohet në Kuvend
Komisioni Parlamentar i Medias ka vendosur sot që gazetarja Alida Tota të dëgjohet në një seancë speciale. Aida Tota ishte drejtore e redaksisë...
A mund të rri në kësoj Partie? Blushi pyet, jo veten, por shokët. Ja fjala e tij sot në Kuvend
    Ne besojmë se Rilindja ka ushqyer me qëllim banalizimin dhe vulgarizmin e politikës, duke sjellë në këtë parlament si dhe në a...
Anti Korrupsioni miratohet qind për qind në Parlamentin që do të dekriminalizohet
  Megjithëse Parlamentit shqiptar i është kërkuar të dekriminalizohet, me këtë po ndodh çudia. Çudia se Parlamenti i "kriminalizuar" po pr...
PD në Kuvend kërkon referendum për ligjin e plehrave.
Partia Demokratike  sot, e Enjte, në seancën plenare në Kuvend, ka kërkuar përfshirjen  në rendin e ditës dhe miratimin e një referendumi popullor...
Faqja 39 prej 41« E para...102030...3738394041