Meta sfidon njoftimin e SHBA: Në takim ‘u kam kapur’ 200 qytetarë amerikan.
  Presidenti Meta nuk e vonon asnjë minutë kundërpërgjigjen për SHBA-të. SHBA, me anë të një njoftimi për qytetarët në Tiranë, kërkoi që t...
Meta: “Interesi për Monikën më iku kur më gënjeu për mandatet”!
Presidenti Ilir Meta tha se interesi i tij është vetëm Kushtetuta, ndërsa u pyet se a e përjashton mundësinë e një koalicioni të LSI-së me Ramën n...
Meta, me anglishten e tij, po ‘ndërkombëtarizon’ Besëlidhjen *.
Koment nga TCH/ E ndërsa Besëlidhja, Kuq e Zi e 2 Marsit, thirrur nga presidenti Ilir Meta po afron, kreu i shtetit është hedhur në një ofe...
Patozi për 2 Marsin: ‘Ai miting kërkohet për arsye personale. Kaq është’
Ditën e sotme në Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja ishte i ftuar Astrit Patozi, kryetari i partisë Bindja Demokratike.  Patozi foli për 2 ...
Kë po kërcënon Ilir Meta me “revolucion popullor”?
Nga Spartak Ngjela l. Meta po kërkon të trembë politikën amerikane që kjo të ndalojë operacionin antikorrupsion në Shqipëri. Po, me çfarë...
Meta: Gjithçka është bërë deri më sot, quhet grusht shteti!
  Përmes një postimi të pak minutave më parë në Facebook, presidenti i Republikës, Ilir Meta rendit ato që sipas tij përbëjnë hapat e ...
Spartak Ngjela dhe Romeo Kara: Meta duhet të arrestohet me urgjencë, populli nuk është budalla të ndjekë një president të paudhë
Deklaratat e presidentit Ilir Meta se më 2 mars do të zhvillojë një tubim me qytetarët ku do të lidhin “besën” dhe se prej aty do ...
Romanticizmi revolucionar i Metës
Nga Ardit Rada Ilir Meta i ka dhënë nuance romantike thirrjes së dytë të tij për tubim mbarëpopullor duke e cilësuar si besëlidhje. Pas anulimi...
Presidenti Meta: Më 2 mars në shesh do të lidhim besën me popullin’. Flet edhe për ‘poturet’.
Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp ditën e sotme dhe është shprehur se me 2 mars në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” do të pr...
Presidenti Meta bën rolin e krye- krye opozitarit: ‘partitë të shpartallojmë komplotin’!
Koment/ Presidenti Ilir Meta pasi është takuar dhe ka folur me kreun e opozitës, Lulzim Basha rreth ‘grushtit të shtetit’ imagjinar që ai ka në...
Faqja 6 prej 49« E para...45678...203040...E fundit »