Tirana diplomatike reagon ndaj deklaratave të Borell për Kosovën
-Cakaj e Basha: Është një realitet dhe një shtet i pavarur- Deklarata e bërë nga Komisioneri i ri për Politikën e Jashtme të BE-së, Jozef Borel...
‘Sekreti’ i djegies së Parlamentit nuk është më sekret: Deputetë: “Le ta dinë njerëzit!’.
Deputetët thanë sot se Informacioni sekret i SHISH për Metën, sikur do të digjej Parlamenti, shqiptarët ta dinë përmbajtjen; ai hiqet nga fondi i ...
Presidenti Meta, sië bën një qytetar i thjeshtë: Nis letër- ankesa për ‘Venecian’
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar letrën për Presidentin e Komisionit të Venecias Buquicchio shoqëruar me komentet dhe qëndrimin e P...
Pse na mbështet Gjermania për në BE? Sepse zonja Merkel ka vënë veto./ Rama
Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalim të gjatë në parlament sa u përket procesit të negociatave. “Sot jemi në fillim, po jo ne fillim të ...
Spiropali e pyetur mbi deklaratën e Metëss se është ‘Luan…’ i përgjigjet se ‘nuk bën komente zoologjike’.
Elisa Spiropali ka komentuar lidhur me vendimin e Komisionit të Venecias për shkeljen e Kushtetutës të bërë nga Presidenti Meta. “Procesi ligjo...
‘Unë jam Luani i Venecias’, thotë Meta- ‘nuk më shkarkon dot Venecia’.
Presidenti Ilir Meta ndodhet në Sarisalltik të Krujës për të festuar festën e bektashinjve. Që nga lartësitë e ‘vendit të mirë’ i Sarisalltëkut...
Ç’KËSHILLTARË KA KY PRESIDENT?!
Nga: Spartak Ngjela/ Komisioni i Venecias e shkarkoi Metën. Nuk kish si të ishte ndryshe. "Nuk ka kompetencë kushtetuese Presidenti, dhe në ...
“Meta shkeli Kushtetutën”/ Reagon Presidenca: Harrojini traktet e porositura ngado që të vijnë!
Pas doli raporti i komisionit të Venecias, të cilin Top Channel e ka siguruar ekskluzivisht, ku thuhet se presidenti Meta shkeli kushtetutën duke ...
I FUNDIT/ Përgjigjet Komisioni i Venecias: ‘Meta shkeli kushtetutën!’
Komisioni i Venecias ka kthyer përgjigje në lidhje me çështjen e Komisionit Hetimor parlamentar për Presidentin Meta. Komisioni i Venecias ka d...
Një ditë pas kushtit nga Bundestagu gjerman, Meta shpall thirrjen për Gjykatën Kushtetuese
Pa u mbushur 24 orë nga miratimi në Bundestagun gjerman të hapjes së negociatave BE-Shqipëri me 9 kushte, ku më kryesori është ngritja e Gjykatës ...
Faqja 6 prej 41« E para...45678...203040...E fundit »