Presidenti Meta thërret Lul Bashën për të folur mbi ‘grushtin e shtetit’.
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, thirri sot në një takim Kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi...
Presidenti i Republikës flet për ‘grusht shteti’.
Koment/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta, reagon ashpër për miratimin në Kuvend të paketës “Anti-KÇK”, teksa shkruan në “Facebook” se në shte...
Meta ironizon ambasadorin Soreca: ‘Kemi ndërkombëtarë që merren me gjëra më të mëdha se Kushtetuta, ndjekin paranë!’
Në një intervistë të dhënë ditën e djeshme z. Meta etiketoi me ironi si “heroinë të reformës” ish-ambasadoren e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin....
Kuvendi/ Rama paralajmëron: ‘Sot Inspektorati i Lartë i Drejtësisë nis hetimin mbi gjyqtarë dhe prokurorë!’
‘Sot ne i japim një fuqi të re ILD, duke i dhënë mundësi që të reagojë në mënyrë të menjëhershme ndaj vendimeve haptazi korruptive dhe kriminale t...
Rudina Hajdari distancohet nga e ëma gjyqtare. ‘Vettingu të vendosë për ato që ajo ka kryer’.
Në “Top Talk”, ishte e ftuar Deputetja Rudina Hajdari ku u pyet drejtpërsëdrejti nga drejtuesi i emisionit, Denis Dyrnjaja në lidhje me nënën e sa...
Rama: ‘Ndërtimet që shkelin projektin, do të shemben’.
-Ndërtuesi do të mbajë përgjegjësi penale- Veç amendimeve që iu bënë në parlament Ligjit për Kontrollin dhe Disiplinimin e Punimeve të Ndërtimi...
Gramoz Ruçi pret ambasadoren Yuri Kim: 100 vjet parlametarizëm do të thotë edhe nderim për presidentin Willson.
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka pritur në një takim ambasadoren e re të SHBA Yuri Kim. Ruçi ka thënë se falë SHBA Shqipëria sot ka përfitua...
‘Ligji Anti Shpifje’/ Kuvendi shtyn shqyrtimin e dekretit të Presidentit, pritet ‘Venecia’
Kuvendi ka tërhequr sot nga votimi projektligjin për mediat audiovizive, pasi Komisioni i Venecias ka vendosur që të shqyrtojë ‘Paketën Antishpifj...
Reforma zgjedhore: Të gjitha palët- të lumtura! Por cili fiton në fund?
Koment/ Entuziazmi i dy forcave më të mëdha politike në vend se me marrëveshjen e së martës arritën atë çfarë kishin kërkuar, duket si ogur i ...
Presidenti i vjen rrotull vrasjes së të huajit
Frrok Çupi Plot një vit, fantazma e një vrasjeje është vërtitur mbi qiellin tonë të trazuar. Presidenti është shfaqur si Makbethi me kokën e mbreti...
Faqja 7 prej 49« E para...56789...203040...E fundit »