‘Paradhoma’ e Kuvendit rrëzon dy dekrete të Metës, pritet vetë Kuvendi në votim.
Komisioni Parlamentar i Ekonomisë, q ënë një gjuhë të figurshme mund të quhet edhe paradhomë për vendimet e Kuvendit,  ka rrëzuar dekretin e Presi...
Kjo javë parlamentare mund të kodohet: ‘Ndarja nga ndikimi Meta!’
Me ditën e parë të punimeve të parlamentit, që është sot e hënë, ka nisur udhë edhe aktiviteti për ndarjen nga influenca e presidentit Ilir Meta....
Hetimi për presidentin Meta rinis më 2 shtator/ Hartohet lista e personave që do të dëshmojnë
Muhamed Veliu, TCH Megjithëse parlamenti vijon të jetë me pushimet e verës, Komisioni Parlamentar që po heton shkeljet e pretenduara të kushtet...
Kuvendi, të hënën në seancë; mbaroi paqa me gushtin
Ka shumë kohë që në publik thuhet se ‘pritet shtatori’, duke nënkuptuar se në shtator nis punimet Kuvendi, Spak dhe gjykatat. Por kjo u bë e vërte...
Ilir Meta dhe miku i tij më i mirë bëjnë ‘shqiponjën’ në Korab. Kur mbarojnë pushimet?
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka nisur aventurën e tij të re, ngjitjen në majën më të lartë në Shqipëri, Korab. Kreu i Shtetit ka zgjedhur...
Presidenti Meta tani merr Korabin, bashkë me Bes Kollakun (Gjini i Portokallisë)
Pasi ka mbaruar detin dhe malet e Kosovës e të Tomorit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka nisur këtë fund gushti një tjetër aventurë. Kreu i ...
PËR ÇFARË SHËRBEJNË “HERONJTË” E FUNDIT TË DEKRIMINALIZIMIT?
Nga: Astrit Patozi/ Dekriminalizimi ka qenë që nga fillimi një ligj poshtërues për vendin, i cili kishte shkak dhe pasojë kryesisht vesin e “Ri...
Dekreti i Presidentit për 13 Tetorin që sot quhet ‘i Vetërrëzuar’.
Dekreti i presidentit për mbajtjen e zgjedhjeve lokale më 13 tetor mbetet plotësisht i pazbatueshëm. Dekreti i presidentit Ilir Meta tashmë ësh...
Ngatërrohet situata/ Lëmshi i Valdrint lidh keqas Metën, PD-në, PS-në, 30 qershorin dhe 13 tetorin
Koment/ Me tërheqjen e Valdrin Pjetrit nga marrja e detyrës së kryebashkiakut të Shkodrës, zgjedhjet në këtë bashki do të përsëriten, e gjithë ...
PRESIDENTI OSE Mr. KTHIMI
Nga L. Skiro/ Presidenti i republikës që ditën kur dështoi në tentativën e parë për të rrëzuar sistemin kushtetues të vendit, bashkë me qeverin...
Faqja 8 prej 40« E para...678910...203040...E fundit »