Rama: ‘Jemi në konflikt të hapur me Presidentin, por po bashkëpunojmë për këtë tragjedi’.
kryeministri Edi Rama, nga Durrësi, ka thënë për mediat se edhe pse me Presidentin Ilir Meta janë në një konflikt të hapur, në ditë të vështira si...
Komisioni i Venecias për Gjykatën Kushtetuese: ‘Arta Vopsi mund të betohet para vetë Gjykatës!’
Mënyra se si Arta Vorpsi mori vendin e gjykatëses kushtetuese përmes mekanizmit çbllokues e më pas betimi i saj përpara një notereje në kundërshti...
Paketa ligjore kundër KÇK i drejtohet pasurisë së grabitur. Do të preken që nga vila e Lalëzit deri te makinat luksoze.
Kureshtja fillestare mbi atë se cilët do të jenë objekte ku do të godasë Paketa ligjore kundër KÇK, mund të kthjellohet edhe duke vizituar shpejt ...
‘Nuk e di në cilin vend në Evropë del presidenti e bën miting/ Majko
Ministri i Diasporës Pandeli Majko ka deklaruar se Presidentit Meta i duhet të ulë palët në tavolinë për dialog dhe jo të bëhet palë e të bëjë mit...
Avullon edhe plani i Metës për fjalimin mbi ‘Referendumin Kushtetues’.
-Pritej që sot, e hënë, të fliste për Referendumin, Meta ndryshon agjendën, pret Këshillin e Ambasadorëve në orën 17.00- Një nga lajmet më të b...
Meta edhe të dielën ndjek twitter-in e Ramës dhe reagon në sekondë kundër paketës Speciale AntiKÇK!
  Lufta e nisur mes presidentit Ilir Meta dhe mazhorancës së Edi Ramës sot ishte me anë të deklaratave në rrjetet sociale. Pasi Rama th...
META KËRKON KOHË: TË HËNË PROPOZON REFERENDUM
Të hënën, presidenti i Republikës Ilir Meta do të propozojë ide konkrete sa i takon Referendumit. Pas zvarritjes së procesit për Gjykatën Kusht...
Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit/ Manja: Një material sekret ka ardhur nga Presidenti
Është mbledhur sërish sot Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Meta, ndërsa dy janë pikat kryesore që janë diskutuar. Pika e parë ish...
Shkarkohet nga detyra anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi, shpresa e fundit e Metës.
Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vendosur të shkarkojë nga detyra anëtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi. Ai u shkarkua pasi sipas KPA ka dek...
Shkarkimi i Presidentit bëhet ‘emergjencë’ për Kuvendin.
  Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, zbuloi përmes një deklarate për media hapin e radhës të PS për shkarkimi...
Faqja 8 prej 47« E para...678910...203040...E fundit »