PD denoncon katër deputetë të qeverisë që kanë përfituar 78 milionë euro nga fondet publike
Partia Demokratike ka denoncuar sot se janë  të paktën 4 deputetë të maxhorancës  që përfitojnë para publike nëpërmjet kompanive të tyre, në shumi...
A po “shkrihet” PDIU-ja?
Nga: 27.al/ Me të nisur Java Çame, ka filluar një fushatë denigruese ndaj PDIU-së, ku raportohet për një krizë të brendshme në këtë parti, madje sa...
UPDATED: Gafur Mazreku shpallet ‘Qytetar nderi’ në Has. Rama: “Ky është turp! Kush i bën këto?”.
( FOTO: Arkiv i vitit 1997)/  Këshilli Bashkiak i Hasit ka votuar propozimin për të shpallur “Qytetar Nderi”ish- deputetin socialist Gafur Mazr...
Kuvendi- o me fëmijë o me mëkatarë; këta janë gati të ndërrojnë partitë. PDIU kalon me PS
( FOTO: Dy deputetet e fundit të PDIU kaluan në PS)/ Edi Rama merr edhe dy deputetë, pa zgjedhje parlamentare. Tashmë numri i deputetëve të PS-...
PD alternative paralajmëron lindjen e lëvizjes së re anti- establishment.
I ftuar ne një program ‘show’ të televizionit ‘’Vizion Plus, Edvin Kulluri  ka radikalizuar gjuhen kritike ndaj kryetarit te PD Basha. Ai thote se...
Kryeministri i Bullgarisë Boyko Borissov: Janë 3 shtete kundër negociatave me Shqipërinë
Kryeministri i Bullgarisë Boyko Borissov, gjatë një konference të përbashkët për mediat me Kryeministrin Edi Rama, tha se ka “2-3 vende në BE që j...
Mbi 360 mijë njerëz kërkojnë të largohen nga Shqipëria. Rama: ‘Në maj punësuam 3300 vetë!’
Në një kohë kur mbi 10% e popullsisë kërkon të largohet nga vendi, kryeministri Rama shprehet se në muajin që sapo lamë pas, qeveria e tij ka punë...
Flamur Noka thotë se ‘një grup’ në PD mendon ndryshe nga kryetari mbi radikalizimin e protestës.
Deputeti i PD-së, Flamur Noka paralajmëron protesta radikale ndaj qeverisë. Në një intervistë për News 24, Noka tha se së bashku me një grup deput...
‘Homazhe’ te vendi i protestës: FRPD dhe LRI sjellin gomone dhe drogë para Ministrisë së Xhafës
Grupimi i Rinor i FRPD-së dhe i LRI-së mbajtën sot një protestë para ministrisë së Brendshme, ku kërkuan dorëheqjen e Fatmir Xhafës, ministër i Br...
OPOZITA NË PROTESTË NGRE KULTIN E QEVERISË
Po bëhet gati të nisë protesta anti- qeveritare e Opozitës, pa ndonjë synim të saktë. Një nga sloganet thotë : “”Rama Ik!”, domethënë i kërkojnë l...
Faqja 40 prej 67« E para...102030...3839404142...5060...E fundit »