PD deklaron për protestën e të Hënës: Nuk ka dhunë!
Deklarata e plotë: Partia Demokratike dhe opozita kanë 64 ditë që protestojnë, pasi mbajtën një nga mitingjet më të mëdha që ka parë ndonjëherë...
Nga ‘Çadra e Lirisë’, Basha propozon ‘President të zgjedhur nga populli!’
Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka hedhur sot ofertën e re politike dhe të vetmen për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës duke deklaruar shp...
Opozita – protestë në gjithë vendin. Lulzim Basha: Të hënën bllokojmë gjithë rrugët kombëtare të Shqipërisë
  Opozita, e prirë nga Partia Demokratike, sot në takim mes liderve të partive në aleancë opozitare për zgjedhje të lira, ka vendosur që t...
Pak orë para orës së fundit, PS dhe LSI kërkojnë nga KQZ shtyrjen e afatit të regjistrimit
E lanë punën deri në orët e fundit të afatit për regjistrimin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve; dhe vetëm atëherë reaguan dy aelatët e mëdhenj ...
Zgjedhjet/LSI, ditën e fundit thotë se “nuk është arritur pika e parë- dialogu”. Deklarata e Gabriel “nuk i shërben” dialogut.
Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, sot në një konferencë për mediat tha se “LSI do të njoftojë në kohën e duhur” për pjesë...
Pritet të rikonfirmohet aleanca PS-LSI; kësaj here në Hotel Tirana
(FOTO: Kryetari i LSI sot duke hyrë në bisedime me PS) Nga : Veritas.com.al/ Dilemat nëse do të vazhdojë koalicioni mes PS dhe LSI mund të m...
Presidenti ka përgatitur kushtet për dialog mes palëve në krizë politike; por ankohet “për shantazh” nga Rama
Presidenti i Republikës,  Bujar Nishani me anë të një deklarate për median, ka thënë sot rreth  mesditës se i ka përgatitur dhe plotësuar të gjith...
Lulzim Basha sot theu dy “tabu” : Vettingu- një “komplot” dhe kryeministri “para Drejtësisë” për drogën!
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke folur sot në prani të të pranishmëve në Çadrën e Lirisë, theu “tabunë” e Reformës në Drejtësi. ...
Megjithatë, PS shpall kandidat për zgjedhjet e 7 majit
Megjithëse mund të mos zhvillohen zgjedhje as në Kavajë- siç ka deklaruar Opozita... Megjithëse edhe pu u bënë zgjedhje nuk do të njihen nga Op...
Nuk ka kthim prapa. Basha deklaron se “Opozita nuk regjistrohet për zgjedhje”
Që nga Çadra e protestës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi sot n se PD nuk do të regjistrohet në KQZ për zgjedhjet e ardhshm...
Faqja 55 prej 64« E para...102030...5354555657...60...E fundit »