Gjermania, jo si në fillim; tani Merkel ka rezerva të mëdha ndaj qeverisë së Shqipërisë
(Foto Arkiv)/ -Hapja e negociatave me BE, Hahn tha: “Gjermania ka rezerva të mëdha në rastin e Shqipërisë”- Komisioneri i BE-së, Johannes Ha...
Ambasada: Shtetet e Bashkuara ‘e zhgënjyer’ me Edi Ramën
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë reagoi mbi propozimin që Edi Rama bëri në Kosovë për një president të përbashkët mes dy shteteve. “Të z...
Frei i Parlamentit gjerman: Tahiri nuk mund të imagjinohet në Parlament… A keni synim për BE?
(FOTO: Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei)/ Deputeti i Bundestagut gjerman Thorsten Frei tha se ish-ministrit Tahiri duhet t’i ishte hequr m...
A po blihen gra në PD?
Nga: L. Skiro/ Nuk e kam fjalën për skandalin  fundit erotiko- kërkcënues- kurvëror mes dy deputetëve të PD ; njëra femër e shqyer Grida Dumi, ...
PD, pse e humbi Eduart Halimin? Arsyetimi i Bashës është ‘fake’.
Eduart Halimi vendosi të largohet nga grupi Parlamentar i PD, per ‘disa arsye personale’, siç shpjegoi deputeti kur la mandatin. Zoti Halimi ës...
Surpriza nuk vjen nga Strasburgu, as nga qeveria e Tiranës…
Nga Leart Skiro/ I pashë disa ekrane të kanaleve televizive në Tiranë që pritën si në gjueti çfarë po ndodh në Strasburg ku Këshilli Europian p...
Shqipëria drejt BE apo jo!?… Dokumenti publikohet sot në Strasburg.
Qeveria gjermane shprehu rezerva mbi strategjinë e re të Komisionit Europian për anëtarësimin e Ballkanit, e cila prezantohet sot në Strasburg. Dok...
Një nga deputetët e PD ka bashkuar votën me PS për aeroportin e Vlorës
Grupi parlamentar i PD kishte vendosur të votonte kundër ndërtimit të aeroportit të Vlorës. Por njëri prej tyre ka rebeluar dhe ka votuar pro- PS....
PD, pas 38 ditësh, kujtohet për votën e Shqipërisë në OKB kundër Amerikës, dhe firmos rezolutë.
Partia Demokratike dorëzoi në Kuvend kërkesën e mocionit me debat pas votës pro të qeverisë shqiptare për rezolutën "Për statusin e Jerusalemit" t...
FOTO: Të tradhtuarit e Bashës morën pjesë në protestën e PD.
Jo vetëm deputetë e figura kryesore të PD-së në protestë. Edhe kritikët apo ish-deputetët e përjashtuar nga lista e PD-së në zgjedhjet e qershorit...
Faqja 63 prej 84« E para...102030...6162636465...7080...E fundit »