Koalicioni i Djathtë rreth PD sonte mbylli portën e hamendjeve.
Partia Demokratike do të shkojë në zgjedhje me të pesë partitë aleate parlamentare. Marrëveshja është arritur sonte në mbrëmje mes PD, PR, PAA, PD...
Edi Rama: Pas zgjedhjeve do të kërkojmë çeljen e negociatave për anëtarësimin në BE.
Kryeministri Edi Rama ka postuar sot në Facebook, videon e intervistës së dhënë në Bruksel pas darkës informale të organizuar nga Përfaqësuesja e ...
Basha firmos vendimin, PD regjistrohet për zgjedhjet e 25 qershorit.
Partia Demokratike ka depozituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, kërkesën për të marrë pjesë në zgjedhjet e 25 qershorit dhe në zgjedhjet e p...
LSI dhe PDS bëjnë marrëveshje politike për zgjedhjet.
LSI dhe PDS-ja kanë arritur një marrëveshje politike mes tyre. Marrëveshja është firmosur në selinë e LSI-së mes Petrit Vasilit për LSI dhe Paskal...
‘Çelësi’ i zotit Yee për të zgjidhur krizën tonë politike.
Nga Sali Berisha/ “Ndikim për marrëveshjen pati përfaqësuesi i qeverisë amerikane, Hoyt Yee. Tek të dyja palët. Zotëria- thelbin e tha në media...
PD nuk thotë se do të qeverisë me PS pas 25 qershorit. Spaho: ‘Ja e vërteta e deklaratës në Elbasan’
Deputeti i PD, Edmond Spaho ka përgënjeshtruar lajmet që janë publikuar në media lidhur me një deklaratë të tijën në Elbasan. “Po qarkullon një...
‘Rilindja’ kthehet te kasta e vjetër. Djali i Servet Pëllumbit, kandidat për deputet i PS
Është një çudi se si djali i Servet Pëllumbit- një nga komunistët e fortë dhe nëndrejor i Shkollës së Partisë “V.I.Lenin”, teksa të tjerët merresh...
Rama u takua sot me deputetët e ardhshëm; ja për çfarë i porositi.
Sot pasdite, te kompleksi i restauranteve 'Xibraku' është mbajtur mbledhja e thirrur nga kryeministri i vendit Edi Rama me kandidatët për deputetë...
Ilir Meta, president i zgjedhur, flet si kryetar i Partisë: ‘LSI do të jetë surprizë’
Zoti Meta, para gazetarëve sot, u pyet rreth seancës së jashtëzakonshme parlamentare të të hënës. Ai tha se ‘Seanca do të mblidhet në momentin ...
Nëse nuk bindet Republika e vjetër, atëherë Republika e Re do ‘të marrë në dorë në të gjitha format dhe mënyrat’.
Nga: Lulzim Basha/ “Në këtë qëndresë që lindi nga 18 shkurtit, këtu lindi dhe ideja e Republikës së re, ku njëherë e përgjithmonë vendimmarrja ...
Faqja 72 prej 84« E para...102030...7071727374...80...E fundit »