LSI ka njoftuar ambasadorët e akredituar në Tiranë mbi ‘kërcënimin ndaj zgjedhjeve’
  Nga Luan Rama/ Sot një përfaqësi e LSI me kryetarin Petrit Vasili, unë si nënkryetar i LSI dhe zonja Klajda Gjosha si anëtare e Kryesisë,...
Meta: Sondazhet e Ramës?… Vendimi është marrë: LSI forcë e parë
Ilir Meta, në një miting në Pogradec tha se sondazhi për zgjedhjet e 25 qershorit është bërë dhe LSI do të jetë forcë e parë. Ai këtë e theksoi...
Kandidati i PS për deputet në Berat kallëzohet penalisht për ‘përvetësim titulli shtetëror’.
Ministria e Drejtësisë ka bërë kallëzim penal ndaj kandidatit për deputet të PS në Berat Fadil Nasufi dhe regjistruesit të ZVRPP Berat Ledian Sheh...
Ilir Meta tha në Sarandë se ‘600 mijë të rinj’ po e çojnë LSI-në në vend të parë.
  Nga mitingu elektoral në Sarandë, Ilir Meta- ish- kryetar i LSI dhe president i zgjedhur i Republikës, tha se ‘vendimi është marrë. V...
KQZ i frikësuar nga ‘kolapsi’ i mundshëm në zgjedhje.
(FOTO: Drilona Hoxhaj, zëdhënëse e KQZ)/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka paralajmëruar se procesi zgjedhor po shkon drejt kolapsit, pasi drej...
Edhe Basha nga Dibra sulmon fantazmën e partive të vogla.”Më mirë hidheni votën në Drin…”
Sot në takimin elektoral të Dibrës, kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, është përqendruar  në luftën kundër partive të vogla. Edhe pse në Dibër ...
Edi Rama kërkon ndihmë nga flamuri i Skënderbeut në Librazhd: “Më ndihmoni të marr timonin vetëm”
Në takimin elektoral me simpatizantë të Partisë Socialiste, kryetari i PS dhe kryeministër, Edi Rama, gjeti rastin ta bazojë kërkesën “për një tim...
VIDEO/ Gurakuqi i PD në Shkodër thotë: “Jo PD, por lista Basha” të fitojë
Gjatë takimeve elektoraleme qytetarët e Shkodrës, ka rënë në sy se si kandidati i PD-së, Romeo Gurakuqi është munduar  të identifikohet jo si një ...
Sekretari i Përgjitshëm i Ministrisë së Arsimit dhe drejtorja në Vlorë kapen në ‘bahçen” e zgjedhjeve
Ministria e Arsimit dhe Sportit, Mirela Karabina ka kërkuar sot pezullimin e menjëhershëm nga puna të Drejtores së Drejtorisë Arsimore Rajonale Vl...
70 vetë në një shtëpi. Gjoza i LSI kallëzohet penalisht për dhunim të zgjehje
Administrator LSI-ist i njësisë bashkiake nr. 2, Elez Gjoza,  është kallëzuar në Prokurorinë e Tiranës me akuzën se  regjistroi 70 persona (votues...
Faqja 16 prej 19« E para...10...1415161718...E fundit »