Zgjedhjet 2021/ PS kryeson në 9 qarqe, 48,77% në rang kombëtar! Mbyllet numërimi në disa bashki
Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet parlamentare 2021 vijon ende në të gjithë vendin. Procesi i votimit vijon i qetë, përveç disa debat...
Mbyllet numërimi në Skrapar, PS mposht LSI në vendlindjen e Metës
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në bashkinë e Skraparit, ku janë numëruar të gjitha, 28 kutitë me fletët e votimit. Si rezultat Par...
Rama po fiton zgjedhjet/ Ç’po ndodh? Ja rezultatet dhe mandatet në Tiranë…
  Partia Socialiste është drejt fitores së madhe pasi e gjithë harta elektorale është veshur me ngjyrën rozë. Pa dyshim që qarku i Tiranë...
Yuri Kim: ‘Mos supozoni rezultate, i pranoni pasi të mbyllet numërimi!’
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas përfundimit të procesit të votimit pak minuta më parë. Në një postim në Twitter diplomatj...
Mbyllet orari zyrtar i votimit, Celibashi: Rezultati i zgjedhjeve del brenda 48 orëve
Mbyllet zyrtarisht procesi i votimit në vendin tonë, ku u votua për zgjedhjen e parlamentit të ri. Ndonëse në disa qendra ka ende qytetarë që pres...
Del rezultati për zgjedhjet/ PS merr fitoren, por ka surpriza. Ja si ndahen mandatet…
"Top Channel" ka publikuar rezultatin e parë të Exit Poll-eve të zgjedhjeve parlamentare ku ka surpriza në Tiranë, Elbasan dhe Vlorë. Në nivel ko...
Rezultati i Exit Poll në Top Channel: PS merr fitoren në rang kombëtar! 71 mandate për mazhorancën, 63 mandate për PD
Top Channel ka bërë publike rezultatet e Exit Poll të realizuar nga Albanian Post për zgjedhjet e 25 prillit në vendin tonë. Në nivel kombëtar ...
Shqipëria votoi! Përfundon orari zyrtar i procesit të votimit, procesi i qetë, pjesëmarrja mbi 45 % !
5199 qendra votimi janë hapur për 3 milionë e 588 mijë e 869 shqiptarë të cilët do të zgjedhin 140 parlamentarët e rinj. Kanë votuar që në minutat...
Zgjedhjet 2021, KQZ: Pjesëmarrje e lartë në votime; deri në orën 15:00 mbi 37%, ose mbi 400 mijë votues
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri në orën 15:00 pjesëmarrja është e lartë. Sipas KQZ-së deri tani kanë raportuar 1525 qendra voti...
Kreu i KQZ: Asnjë qytetar nuk do të lejohet në qendrën e votimit me telefon
Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi i ka bërë thirrje votuesve që të mos e shesin votën, ndërsa theksoi se edhe ai që e blen edhe ai që e shet ës...