Sekretari i Përgjitshëm i Ministrisë së Arsimit dhe drejtorja në Vlorë kapen në ‘bahçen” e zgjedhjeve
Ministria e Arsimit dhe Sportit, Mirela Karabina ka kërkuar sot pezullimin e menjëhershëm nga puna të Drejtores së Drejtorisë Arsimore Rajonale Vl...
70 vetë në një shtëpi. Gjoza i LSI kallëzohet penalisht për dhunim të zgjehje
Administrator LSI-ist i njësisë bashkiake nr. 2, Elez Gjoza,  është kallëzuar në Prokurorinë e Tiranës me akuzën se  regjistroi 70 persona (votues...
ZGJEDHJET/ Rama: Nëse më vjen keq për gjë në 44 muaj, është shërbimi i keq i qytetarit në shtet
(FOTO: Arkiv)/ Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, gjatë një takimi që ka zhvilluar sot në Vlorë, foli për atë që është bërë në 44 muajt e...
ZGJEDHJET/ Kyetari i opozitës, Basha, ka thënë se PD ka me vete ekspertët e Merkel
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gajtë një takimi që ka zhvilluar sot me qytetarë në Divjakë, u premtoi ulje taksash dhe fuqizim ekono...
Tomë Doshin e akuzojnë sa herë ka zgjedhje. “Do të marr tre deputetë në Shkodër. Mbështes Ramën!”- tha ai.
Është hera e dytë që deputetin dhe sipërmarrësin e njohur Tomë Doshi, e akuzojnë me të njëjtën akuzë “fshehje pasurie”. Në fakt kësaj here e Proku...
Edi Rama dekonsipron ‘sekretin e zgjedhjeve”
Ka disa ditë që njerëzit kanë 'kapur' në ajër se fushata elektorale po zhvillohet me paracaktim fitimtarësh. Prej ditësh flitet se pas datës 25 qe...
Zoti Basha, sot, pas kaq ditësh, foli për hashashin
Në një miting elektoral në Farkë të Tiranës, zoti Lulzim Basha- kryetar i PD- ka folur edhe një herë mbi situatën ekonomike ku ndodhet vendi dhe n...
Ministri i PS zbulon ‘misterin’. “Pakti Rama- Basha vazhdon edhe pas 25 qershorit
Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati duke folur për Tch, ka lënë të nënkuptohet se pakti mes Opozitës dhe qeverisë i nënshkruar gjatë protestave në ...
LSI vë gishtin në zonat ku dalin të parët
Nënkryetari i LSI, Luan Rama sot ka deklaruar zonat ku është deri sot, e para LSI. Deklaratën e ka bërë, sipas mediave, i sforcuar para deklara...
Hysen Osmanaj jep dorëheqjen si nënkryetar i KQZ, hap vendin për ish kryetarin Denar Biba
Nënkryetari i KQZ-së, Hysen Osmanaj ka paraqitur sot dorëheqjen nga ky pozicion. Ai nuk do të jetë më nënkryetar i KQZ, por do të vazhdojë të jetë...