(FOTO: Arkiv)/

Pas deklaratës së Presidentit se “Rama e ftoi sot popullin shqiptar në një përballje historike”, vjen reagimi i ashpër i kryeministrit, i cili duke e cilësuar Metën si shkelës të Kushtetutës, thekson se nuk ka asnjë shans ta ndalë Kushtetutën, ashtu siç nuk ndali dot zgjedhjet vendore.

Reagimi i Ramës:

Ilir, ti je nje shkelës recidiv i Kushtetutës sipas Venecias, por po sipas Venezias e ke shkelur, po jo aq rëndë Kushtetutën sa për t’u shkarkuar!

Dhe ne që shkeljet e tua i mbajtëm në kurriz, respektuam Venecian e s’të shkarkuam, sepse jemi të përgjegjshëm në përfaqësimin e vendit!

VERITAS.COM.AL

Komente

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.