Korea e Veriut ka vetëm 28 websites
  (CNBC) Dikush në Korenë e Veriut është i shqetësuar. Shteti i sekreteve, në njëfarë mënyre, aksidentalisht ka hapur akses në të gj...
Risi e fundit nga Whatsapp [FOTO]
Aplikacioni pronë e Facebook për shkëmbimin e mesazheve, Whatsapp ka sjell një risi në këtë platformë. Whatsapp ka lëshuar aplikacionin për desktop i...
Microsoft zbulon Lumia 650, një smartphone $ 200 të Windows 10, që del në shitje në Evropë nga 18 shkurti
Nga: Endri ALLMUCA Me çmim 199 $, Lumia 650 vjen në ngjyrë të zezë ose të bardhë, dhe do të jetë në dispozicion vetëm në një pjesë të vogël të treg...
Një e fshehtë e vogël që nuk e dini kur keni mbi 150 miq në Facebook
Që miqësitë në Facebook nuk janë gjithmonë të vërteta, këtë e dimë mirë, por a e dini se është thuajse e pamundur të keni më shumë se 150 miq në r...
7 arsyet pse duhet të zgjedhim Android në vend të Apple
Viti që lamë pas ishte vit i mirë për Android-in nëse konsiderohen raportet e fundit ku tregohet se zotëron 84.7% të tregut, transmeton lajmi.net....
Bateria që zgjat një javë, së shpejti në treg
Kjo kompani ka nënshkruar një marrëveshje me një prodhues të celularëve për ta sjellë këtë teknologji në celularë. Kompania nuk ka zbuluar se m...
Kujdes nga Whatsapp, po ju merr të dhënat!
Do t'iu vij si mesazhet e tjera por ju nuk duhet te klikoni ne mesazhin qe duket se ka ardhur nga nje mik. Nese do ta beni do t'iu dalin oferta t...
Aplikacioni i ri, ja si të përdorni më shumë se dy adresa në Instagram
Tashmë rrjeti social ‘Instagram’ vjen me një veçori të re, pasi ka një ndryshim në aplikacionin e fotove. Mësohet se përdoruesve të pajisjeve iOS dh...
BMW Seria 7 “Të drejtosh luksin”
Grupi i BMW ka nje traditë të hershme në krijimin e të ardhmes së automobilave. Për to mënyra më e mirë për të parashikuar të ardhmen, është ta kr...
Faqja 2 prej 212