Moti/ Sinoptikanët: Qiellin sot do ta kemi vetëm 400 m. mbi kokë
  Sinoptikanët paralajmërojnë se gjatë ditës së sotme moti mbi vendin tonë parashikohet të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura. Baza...
MOTI: Gjithçka ndryshoi menjëherë.
Moti për këto ditë ishte parashikuar me diell dhe kthjellime. Madje sinoptikanët, duke u mbështetur mbi zhvillimet në kontinent, kishin parashikua...
Moti: Dimri hyn me delikatesë, sot vjen me borë nga Veriu dhe Lindja.
Pas kaq ditëve me diell, që herë themi 'sa vapë' e herë 'ftohte sot', më në fund dimri 'mori vendimin' të vijë. Sot nisin reshje bore dhe shiu në ...
Stuhia ‘Herward’ godet Evropën Qëndrore, deri tani 5 të vdekur. Nesër bien temperaturat mbi vendin tonë
"FOTO: Erëra të forta më shumë se 100 km/h në Çeki) Nesër, e martë, pritet që temperatura e motit të bjerë deri në minus 3 gradë. Efekti i stuhisë ...
Moti: Sot prapë “ditë vere”, temperaturat nga 4 në 29 gradë C.
Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajërit do të rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke bërë që ekstremet në rang vendi të variojnë nga 4 në 29° C. ...
Uraganët ‘mbaruan punë” me Amerikën, më 15 Tetor “Ofelia” godet Britaninë
Nga stuhi tropikale, “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë dhe po i drejtohet Europës. Paralajmërimin e lëshon Qendra Kombë...
Moti: Pas 5 ditësh temperatura shkon në 28 gradë.
Meteoalb njofton se nga një ulje drastike e temperaturave këtë fundjavë, pritet që moti të ndryshojë tërësisht ditët në vijim. Sipas Meteoalb, pas...
Sa ra temperatura e motit- nisën peripecitë. Rruga e Kombit në vështirësi
Ulja e menjëhershme e temperaturave ka sjellë reshje shiu në të gjithë vendin. Ulja e temperaturave është shumë e fortë brenda disa orëve dhe resh...
Bora e parë në gjithë Kosovën. FOTO
Sot që nga orët e hershme të mëngjesi ka filluar të bie bora e parë në gjithë vendin, njofton KosovaPress, e cila sjell edhe foto nga bora e parë....
Moti: Ja zonat ku do të bjerë borë sot pas mesnate.
Sot, pas mesnatës, priten reshje dëbore në zonat malore në Veri dhe Lindje të vendit. Temperaturat në zonat e thella malore gjatë orëve të para...
Faqja 7 prej 12« E para...56789...E fundit »