AFP

Paris (AFP) – Koronavirusi ka tronditur botën si asgjë tjetër. Por, përtej numrit të tmerrshëm të vdekjeve, shkatërrimit ekonomik dhe frikës, virusi ka të ngjarë të lërë një tjetër shenjë të qëndrueshme.

Do të na bëjë të gjithëve më të shëndoshë.

“Nuk e di nëse do të dalim nga kjo përvojë më të fortë, por do të jemi shëndoshur më shumë,” paralajmëroi dietologja Beatrice de Reynal, e cila tha se kishte vetëm një gjë për të bërë – hani më pak.

“Do të na ndodhë të gjithëve, edhe nëse përpiqemi të bejmë ushtrime”, tha Julian Mercier në mënyrë të njëjtë fataliste, një trajner Francez për sportin, shëndetin dhe gatimin.

Me më shumë se një te katërtën e njerëzimit të mbyllur në shtëpi ose nën mbyllje, dhe me shumë njerëz të shqetësuar ata do të marrin virusin tjetër, tundimit për tu ngushëlluar duke ngrënë është e vështirë për t’i rezistuar.

“Unë jam i pari që i drejtohem çokollatës sesa një molle,” pranoi Mercier. “Dhe kjo është ajo që rrezikon të zhbëhemi.”

Aritmetika e situatës është e vështirë të diskutohet me të.

Duke bërë pak ose asnjë nga aktivitetet fizike që normalisht bëjmë, një i rritur ka të ngjarë të djegë deri në 400 kalori më pak në ditë, tha dietologja Jennifer Aubert.

Kjo është arsyeja pse ne duhet të zvogëlojmë porcionet tona dhe të lëvizim sa më shumë që të mundemi – për aq kohë sa nuk është në frigorifer dhe mbrapa.

Ekspertë të tjerë tregojnë për njerëzit që kanë blerë me panik një dollap plot me ushqime të freskëta, duke u gjendur të detyruar ti hanë.

Rrëshqitja në ngrënie të tepërt

Duke qenë vetëm dhe duke u përballur me stresin e situatës, si dhe shqetësimet nëse ata do të kenë një punë për t’u rikthyer në të, mund t’i çojnë njerëzit në ngrënie të tepërt, paralajmëroi Fondacioni Britanik i Ushqyerjes.

“Me shqetësimet rreth disponueshmërisë se ushqimit, e ngrëna mirë dhe qëndrimi i shëndetshëm së bashku me të gjitha streset e tjera të shpërthimit të koronavirusit është një sfidë,” pranoi ajo.

“Ushqimi mund të jetë një ngushellim dhe është e lehtë për ta tepruar kur kaloni kaq shumë kohë në shtëpi, veçanërisht nëse dëshironi të gatuani në mënyrë që të kaloni kohën.”

Por këshillon njerëzit që të përqafojnë bllokimin për të mësuar të “bejnë vakte të shëndetshme”, të cilat “mund të jenë një burim kënaqësie dhe të ndihmojnë mirëqenien tuaj”.

“Përbërësit e konservuar ose të ngrirë mund të jenë po aq ushqyes sa të freskëtit”, shtoi ajo.

Sidoqoftë, jo të gjithë gatuajnë, siç tha Pascale Hebel, i institutit kërkimor francez CREDOC, dhe disa mund të mos kenë atë që duhet të gatuajnë.

E cila mund të çojë në një mbështetje në ushqime të rënda të yndyrshme dhe të kripura të gatshme dhe ushqim të konservuar.

Të tjerë paralajmëruan që të mos përdorin ushqimin si një mënyrë për të qetësuar fëmijët e ndaluar të dalin jashtë për të luajtur me miqtë e tyre.

“Për të shmangur problemet është e lehtë të bësh spageti bolonjeze, që u pëlqen të gjithëve, sesa të luftosh për t’i bërë ata të hanë spinaq,” tha Mercier. Por ky do të ishte një gabim.

Ekspertët ishin unanimë se gatimi për veten tuaj dhe strukturimi i ditës tuaj me ushqime të rregullta dhe aktivitet fizik, ishin jetësore nëse do të dalim nga kjo në formë të mirë.

Qëndro i qetë dhe gatuaj

Mund edhe të jetë e mundur të humbasim peshë, tha Aubert, sepse “ne në të vërtetë kemi më shumë kohë për të bërë sport në shtëpi”.

Dhe me hashtagun si #homemadefood përhapur në mediat sociale ndërsa përdoruesit shfaqin enët dhe krahasojnë recetat, mund të jetë gjithashtu shansi për të mësuar një gjeneratë krejt të re si të gatuajë.

Shefi i famshëm britanik Jamie Oliver sigurisht që mendon kështu dhe ka bërë përpjekjet e tij me një shfaqje në darkë bazuar në “të preferuarit e dollapit dhe frigoriferit” të quajtur “Keep Cooking And Carry On”.

Përfshin pjata të shpejta, por të shëndetshme, siç janë “Cornershop Curry” dhe “Quick green pasta”.

“E kuptoj që është e lehtë të biesh ne shikimin e televizorit, ose të shtrihesh përreth për të lexuar dhe ngrënë snack. Unë jam i pari që e bëj këtë, “tha numri i tij i kundërt Francezi Cyril Lignac për AFP.

“Por kjo periudhë është një shans i shkëlqyeshëm për t’i mësuar fëmijët dhe adoleshentët si të gatuajnë pjata të thjeshta. Dhe kur jam në shtëpi kam tendencë të gatuaj me më pak yndyrë dhe sheqer. ”

VERITAS.COM.AL