Ragib Xhaka, babai i Granitit, thotë se ‘shqiponja nuk fyen njeri’
Ragip Xhaka, babai i futbollistit shqiptar të Zvicrës, Granit Xhakës, ka thënë për Gazetën Express në Kosovë, se nuk i kupton reagimet, siç i ka q...
Si u bë Shaqiri ky që është, ‘hero’ i Botërorit? Ja rrëfimi i tij…
Rrëfimi prekës i Shaqirit/ Futbollisti i kombëtares së Zvicrës, që po luan Botërorin e tretë të tij, ka treguar për The Players’ Tribune se si ...
Golat e Xhakës dhe Shaqirit sjellin politikën Ballkanike në Kupën e Botës.
-Të dy zviceranët, që kanë origjinë shqiptare, ndezën tensione me Serbinë dukë u bërë simbole kombëtare- Futbollistët zviceran, Granit Xhaka dh...
Zvicër- Serbi: 2-1. Xherdan Shaqiri shpallet ‘hero’ i ndeshjes.
Xherdan Shaqiri, futbollisti me origjinë shqiptare,  bëri maksimumin në fitoren 2-1 të Zvicrës ndaj Serbisë, duke arritur të gjejë edhe golin e fi...
Meksika trondit Gjermaninë në fillim të Kupës së Botës
Gazeta gjermane: "Na vjen keq, Meksikë. Sot jemi të zënë, po ndërtojmë murin" Kupa Botërore shpesh vlerësohet si një ngjarje globale dhe unifik...
Nis sot Botërori ‘Rusi 2018’. Himni i Botërorit me një zë shqiptareje.
Sot futbolli ngjitet në nivelet e tij më të larta. Nis sot Botërori Rusi 2018. Ndeshja hapëse do të jetë mes vendit organizator Rusi dhe Arabisë S...
TENIS/ Rafael Nadal kthehet prapa, fiton të 11-in titull në ‘Open Francë’.
Kur gjithçka përfundoi, Rafael Nadal ngriti krahët e tij triumfues pasi fitoi një tjetër titull në Roland Garros. Duke mbyllur syte për një moment...
Ditë zie, homazhe në nderim të Fadil Vokrrit
Nën patronazhin e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, po mbahen ceremonitë e homazheve dhe më vonë edhe mbledhja e komemoracionit me rastin...
Vdes legjenda e futbollit, Fadil Vokrri
Ylli i futbollit kosovar Fadil Vokrri ka vdekur pas një sulmi në zemër. Lajm tronditës për futbollin kosovar. Ka ndërruar jetë presidenti i Fed...
Dy alpinistë humbin jetën në masivin shkëmbor ku e kishin si “rrugën e tyre”.
( FOTO: El Capitan në Yosemite National Park, California) -Të dy burrat rreth të 40- ve po ngjiteshin në masivin shkëmbor të Kalifornisë, 900 m...
Faqja 8 prej 20« E para...678910...20...E fundit »