Franz Beckenbauer po hetohet për korrupsion
  Prokurorët në Zvicër i thanë BBC-së se po investigojnë Franz Beckenbauer, legjendë e futbollit Gjerman,  si pjesë e akuzave për korrupsi...
Lojrat Rio 2016 mbyllen me flamurin Olimpik që niset drejt Tokios.
Një ceremoni plot ngjyra, që zgjati afërisht tre orë, e celebruar nga arti Brazilian, u mbajt në Marakanën e lagur. Mes të gjithave binin në sy...
Rio 2016:Policia e Brazilit ndalon dy notarët amerikanë te avioni drejt Amerikës
    By Rodrigo Viga and Daniel Flynn | RIO DE JANEIRO   Policia Braziliane ndaloi dy notarët Olimpik kur këta po merrnin av...
Rio: Grabiten notari amerikan Ryan Lochte dhe tre të tjerë
Fituesi i medaljes së artë Ryan Lochte dhe tre të tjerë anëtarë të të tjerë të ekipit të notarëve të Shteteve të Bashkuara, u plaçkitën në Rio. ...
Michel Phelps, i pari në 2000 vjet
Michael Phelps ka thyer rekordin 2000 vjeçar të Lojërave Olimpike duke surprizuar 12 titujt individual të fituar nga Leonidas I Rodos. Kush ishte ...
Phelps, Heroi i Rio, Hosszu dhe Ledecky po përparojnë
Michael Phelps fitoi dy medalje të arta tëq Martën, duke u hakmarrë për humbjen që pësoi në garën 200 metra  në stilin butterfly defeat në garat O...
“Rio 2016”, startojnë Lojërat Olimpike
Në Rio de Zhaniero të Brazilit kanë nisur zyrtarisht Lojërat Olimpike 2016.  Ceremonia e hapjes u zhvillua në stadiumin e famshëm të Marakanas. Lo...
Pogba përfundimisht vendos të ardhmen
Mesfushori francez Paul Pogba sezonin e ardhshëm do të jetë një lojtar i Manchester United. Megjithëse orët e fundit u përfol për një preferenc...
Kimi Raikkonen ri-shënohet për Ferrari në sezonin e vitit 2017
7 Ferrari ka ri-shënuar Kimi Raikkonen, në krah të Sebastian Vettel, për sezonin e vitit 2017. ( Sipas BBC )
Euro 2016/ Çfarë pritet sonte në ndeshjen Francë- Gjermani?!
  Franca dhe Gjermania do të zhvillojë një betejë për ‘jetë a vdekje’ pasi sot do të përcaktohet edhe emri tjetër finalist që do të përballet ...