Fitorja e Gjermanisë sot, i jep shanse Shqipërisë
Gjermania luan sot ndeshjen e fundit në grupin C kundër Irlandës së Veriut, e që pritet me interes edhe nga Shqipëria. Një goleadë e gjermanëve do të ishte një shans më shumë për rrugëtimin e Kombë...
Lajm i keq nga grupi B. Mund të vijë puna të luajmë kundër Uellsit
  Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit në Grupin B, ku janë përcaktuar tre skuadrat që kualifikohen   Uellsi ka mposhtur 3:0 Rusinë dhe ka siguruar vendin e parë në Grupin B, pasi n...
Shqipëria pret një “dhuratë” nga Gjermania; ndryshe nuk kualifikohet
  Shqipëria do të presë edhe rezultatet e ndeshjeve të tjera në dy ditët e ardhshme për të parë nëse është njëra nga katër skuadrat e renditura në vendin e tretë që kualifikohen. Tani e gji...
Qeveria: 1 milionë euro shpërblim për Kombëtaren
  Qeveria ka vendosur një shpërblim prej 1 milion eurosh për kombëtaren e futbollit, pas fitores me Rumaninë. Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës, të neneve 5 e 45, të ligjit nr.9936,...
Pas fitores me Rumaninë, De Biazi me këmbë në tokë… “Jo festë!”
  Emocionet dhe lotët e gëzimit kanë qenë të shumta dje pas fitores historike të Shqipërisë me Rumaninë. Pas përfundimit të ndeshjes, Presidenti i FSHF Armand Duka propozi që sapo ekipi të ...
Euro 2016/ Kush luan sot? Çfarë kërkon Shqipëria pas Rumanisë?
  Pas fitores historike të Shqipërisë kunder Rumanise, tashmë të gjithë kanë mendjen tek llogaritë dhe ndeshjet e tjera të kësaj faze së grupeve. Ditën e sotme do të luhen dy përballje të v...
Euro 2016/ 62 vjet humbje Turqi- Spanje
Kampionët e Europës në fuqi, Spanja do të përballet sot në mbrëmje me Turqinë ku do të kërkojë fitoren për të siguruar kualifikimin në fazën tejetër në ‘Euro 2016’. Turqia ka një betejë të vështirë...
Rumania kerkon fitore “me cdo kusht” me Shqiperine
Dueli i së dielës mes Shqipërisë dhe Rumanisë do të jetë një sfidë e hapur pasi të dy skuadrat do të kërkojnë fitoren e cila do t’i japë shpresa për një kualifikim të mundshëm në fazën tjetër në ‘Euro...
Sot, tri sfidat ne Euro 2016
Ditën e sotme do të zhvillohen tre ndeshjet e radhës ku ajo që bie në sy është sfida më e zjarrtë mes Italisë dhe Suedisë. Italia do të kërkojë fitoren për të siguruar kualifikimin ndërsa...
NY Times/ Si mund te fitoje Shqiperia ne Euro 2016
Pavarësisht përpjekjeve të guxishme kundër Francës, të mërkurën, Shqipëria humbi edhe ndeshjen e dytë në grup dhe ka shanse të pakëta për t’u kualifikuar. Por ajo ka ende një mundësi për të kapur vend...