Betejë e vërtetë: ‘Kukësi’ shpallet për herë të parë kampion në Superligë; por një javë para fundit.
Ekipi i futbollit 'Kukësi' ka hyrë në histori pasi për herë të parë është shpallur kampione në Superligën Shqiptare. Me dy gola të Pejic, veril...
Boskieri i Vllaznisë, disa herë kampion, qëllohet me armë zjarri
Boksieri i ekipit të Vllaznisë Nelson Hysa, është qëlluar me armë zjarri në qytetin e Shkodrës. Zoti Hysa ka mbetur i plagosur dhe është dërgua...
Të shoqëruar dhe të plagosur! Çfarë po ndodh aktualisht tek “Asllan Rusi”?. VIDEO
Edhe pse më të paktë në numër, tifozët shkodranë të Vllaznisë kanë shkaktuar një situatë kaotike në pallatin e Sportit “Asllan Rusi” në Tiranë. ...
Ndahet nga jeta Todi Janku, legjenda shqiptare e boksit.
Sot është ndarë nga jeta Todi Janku, boksieri shqiptar i pashoq. Sporti i boksit kishte fatin që kishte Todin, dhe Todi kishte lindur për këtë spo...
Policia e Kosovës zmbrapsi sulmin e Shtetit Islamik mbi ekipin e Izraelit në Shqipëri
Shkruan “The Guardian”/ -19 persona u ndaluan nga policia në lidhje me sulmin mbi ndeshjen në Shqipëri -Policia gjeti eksploziv, mjete shpër...
Spanja “pushton” Shkodrën; qyteti si dikur në absurd: Pa makina, pa këmbësorë
Nesër, e diele, në ora 20.45 nis ndeshja e futbollit mes ekipeve kombëtare Shqipëri-Spanjë. Me sa duket, deri më tani, jo futbolli, por siguria ës...
Futboll/ Shqipëria kalon në epërsi ndaj Lihtenshtajnit
  Jahmir Hyka ka kaluar Shqipërinë në Epërsi kundër Lihtenshtajnit Kombëtarja shqiptare ka kaluar në epërsi kundër Lihtenshtajnit, me g...
Policia, për herë të parë, ndalon flamurin në stadiumin e futbollit
  Në këto momente, në stadiumin e Shkodrës po zhvillohet ndeshja e futbollit mes ekipit kombëtar të Kosovës dhe ekipit kombëtar të Kroacis...
Faqja 4 prej 41234