Etiketa: britani

LAJM I FUNDIT: Theresa May shtyn votimin parlamentar mbi marrëveshjen e Brexit.
LONDON (Reuters) – Kryeministrja britanike, Theresa May papritur vendosi të hënën që të shtyjë votimin parlamentar mbi marrëveshjen e saj të Brexit. Me këtë vendim ajo hodhi poshtë planin e Britan...
Ndërsa Brexit po futet në prizë’, Farage përgatit partinë e re për ‘betejën akoma më të madhe’
  Nigel Farage ka konfirmuar se po planifikon të nisë një forcë të re politike për të shpëtuar Brexit, duke premtuar se ai "nuk do të rrijë shtrirë", ndërsa establishmenti politik përpiqet...
Dështimi i marrëveshjes së Brexit mund të rrëzojë qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar/ May.
Theresa May paralajmëroi të shtunën se kundërshtimi nga Parlamenti i marrëveshjes së saj të Brexit mund ta lëtë Britaninë në Bashkimin Europian dhe të sjellë opozitën laburistë në pushtet. Mesa...
Ministri i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar: Zgjedhja e Trump provon se demokracia është në shëndet të mirë
  Duke diskutuar një raport të kohëve të fundit që pohonte se Shtetet e Bashkuara ishin bërë një "demokraci inperfekte", sekretari i jashtëm britanik kundërshtoi përfundimet e gjetura dhe ...
GB, Nigel Farage lë Ukip-in: “Partia është shumë islamofobe”
-"Kthesa islamofobe" do ti ishte imponuar partisë nga Gerard Batten, kreu i UKIP që nga shkurti 2018- Nga: Gerry Freda / Nigel Farage, një nga mbështetësit më të zjarrtë të Brexit, kohët e f...
Martesa dyzetepesë vjeçare po merr fund! Ministrat e BE bien dakord me afatet e divorcit ‘të dhimbshëm’ të Brexit.
AFP / Emmanuel DUNAND -Kabineti i Theresa May, jashtë dëshirës, miratoi draftin e marrëveshjes Brexit që u negociua me Brukselin-. Ministrat europian firmosën draftin e marrëveshjes së divor...
Kryeministrja Theresa May përballet me pyetësorin parlamentar më të vështire që nga Neville Chamberlain në 1940
Theresa May është përballur ndoshta me ditën më të vështirë në Parlament nga cilido kryeministër britanik që nga debati mbi Norvegjinë i Neville Chamberlain në vitin 1940. Analogjia është bëre ...
Për 70 vjetorin e Charles, foto e familjes me nipërit
  -Për të festuar ditëlindjen e Princit Charles, familja mbretërore angleze ka publikuar dy foto që e tregojnë atë me Camillan, djemtë William dhe Harry, nuset Kate dhe Meghan (ne pritje t...
Për 70 vjetorin e Charles, foto e familjes me nipërit
-Për të festuar ditëlindjen e Princit Charles, familja mbretërore angleze ka publikuar dy foto që e tregojnë atë me Camillan, djemtë William dhe Harry, nuset Kate dhe Meghan (ne pritje të një fëmi...
Meghan Markle, nga grindjet- në ikjen e sekretares personale
-E vrazhdë, e thartë dhe despotike, Meghan Markle është një aktore në rolin e një dukeshe, ja të fundit mbi bashkëshorten e Princit Harry- Nga: Carlo Lanna/ Ende nuk ka harmoni midis Meghan ...
Faqja 16 prej 29« E para...10...1415161718...E fundit »