Etiketa: covid19

COVID19/ Sot humbën jetën 7 pacientë dhe u regjistruan 739 raste të reja.
  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën në zbatimin e rregullave antiCOVID; Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpi...
Mësimi online do vazhdojë/ Komiteti teknik i ekspertëve: Më mirë auditoret bosh sot, se sa spitalet plot nesër
Mësimi online do të vazhdojë për të gjithë studentët. Anëtarët e komitetit teknik të ekspertëve në në mendje thanë se tani nuk është koha që të bëhen hapa pas në këtë drejtim. Duke mirëkuptuar ...
Humbëm edhe një artist të shkëlqyer, COVID i merr jetën piktorit Mustafa Arapi
Humb jetën në moshën 70-vjeçare  piktori dhe restauratori i njohur Mustafa Arapi. Arapi prej disa ditësh gjendej i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi” i infektuar nga COVID19. Lajmi konfirmohe...
Demokratët injorojnë udhëzimet mbi distancimin social gjatë inaugurimit të Joe Biden
KYLE OLSON Demokratët dhe të pranishmit në inaugurimin e Joe Biden injoruan udhëzimet e distancimit social gjatë ceremonisë të mërkurën. Eventi do të kategorizohet si "me rrezik shumë te lar...
COVID19/ Edhe sot humbën jetën gjashtë pacientë, rezultuan 586 pozitivë.
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën në zbatimin e rregullave antiCOVID; Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë; sh...
Java e dytë e vaksinimit, stafi i pavionit Covid të pediatrisë merr dozën e parë
Java e dytë e vaksinimit anti-Covid ka nisur sot me personelin shëndetësor të pavionit COVID të Pediatrisë, ku trajtohen fëmijët e prekur. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta...
COVID19/ Kush nuk duhet të vaksinohet me Phizer?
  Ndonëse ende nuk mund të thuhet se kur fillon vaksinimi  anti Covid i popullatës në Shqipëri, pasi duhet të mbërrijnë sasitë e tjera të vaksinave, në të gjithë debatin për ta aplikuar ap...
COVID19/ Manastirliu: ‘Mbeten në fuqi masat kufizuese. Universitetet vijojnë online!’
“Do të vijojmë të kemi në zbatim masat të cilat tashmë i gjykojmë si masa që kanë dhënë impakt dhe vlerësojnë që kanë dhënë efekt”.  Ky ishte vendimi që Komiteti Teknik i Ekspertëve dha gjatë ...
COVID19, vazhdon në ofensivë/ 660 raste të reja dhe 5 jetë të humbura në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të respektojnë rregullat për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Shmangni grumbullimet dhe ruani distancimin fizik; vendosn...
Edhe mbiemri i flet për allishverishe/ U hoq si infermiere dhe zhvati para të sëmurës me covid, ndalohet Tire Alldervishi
Tire Alldervishi është ndaluar nga uniformat blu. Sipas policisë Tire Alldervishi 58 vjeçe, banuese në Tiranë i është prezantuar si infermiere shtetases E. S., 30 vjeçe.  Kjo e fundit e ka ka...
Faqja 3 prej 4412345...102030...E fundit »