Etiketa: is_tag

COVID19/ Hapen universitetet, hiqet karantina për të ardhurit nga Maqedonia e Veriut e Greqia!
Nisur nga ulja e rasteve të infektimeve dhe incidencës së COVID-19, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të hapen auditorët në universitete vetëm për provime dhe konsiultime si dhe të hiqet...
Covid19/238 raste të reja dhe 7 humbje jete në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale jep të dhënat e covid në 24 orët e fundit. Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2684 testime, nga të cilat kanë rezult...
Zgjatet qarkullimi deri në orën 22:00 të mbrëmjes/ Komiteti i Ekspertëve ndryshon masat anticovid
Komiteti Teknik  i Ekspertëve ka vendosur masa të reja anticovid në vend, duke zgjatur fashën orare deri në orën 22:00 të mbrëmjes. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manas...
Nis sot vaksinimi i gazetarëve, nesër radha e policëve/ Konfirmon qeveria
Nga dita e sotme do të nisë vaksinimi i gazetarëve dhe operatorëve të terrenit. Ndërsa nesë pritet të nisë procesi edh për efektivët e Policisë së Shtetit. Lajmi u konfirmua nga kryeministri Ed...
Ndahet nga jeta shkencëtari, fizikani dhe profesori 56-vjeçar! Artan Boriçi humb betejën me COVID.
Pas një beteje të vështirë me COVID-19, është ndarë në jeta në moshën 56-vjeçare fizikani i njohur, profesori i talentuar i Universitetit të Tiranës,  akademiku i asociuar Artan Borici, i cili ish...
AstraZeneca nuk ka pasur asnjë efekt anësor në vend. Rama dhe Manastirliu nga Durrësi: ‘Presim rekomandimet e EMA dhe OBSH’.
Procesi i vaksinimit të mësuesve është shtrirë në të gjithë Shqipërinë tashmë, pas nisjes nga Tirana vetëm pak ditë më parë. Në Durrës, Kryeministri Rama, bashkë me ministren e Shëndetësisë Ogerta...
COVID-19: 698 raste të reja dhe 12 viktima në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar shifrat e fundit lidhur me situatën e COVID-19 në vendin tonë. 698 raste të reja dhe 12 viktima janë shënuar së fundmi. Shifrat vijojnë të mbeten të larta n...
Shuhen dyshimet: Varianti britanik i COVID ka hyrë në Shqipëri! Zëvendësohen Çomo e Kalo në Komitetin Teknik me 3 anëtarë të rinj
Dyshimet e deri më tanishme janë konfirmuara! Në Shqipëri ka hyrë varianti i ri i COVID, ai i britanikëve që lidhet edhe me shtimin e rasteve të reja, më së shumti te moshat e reja. Kjo është përg...
Covid19/ Sot kanë humbur jetën 17 pacientë, janë konstatuar 631 raste të reja.
  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, sh...
Studimi: 4 sëmundjet kronike që shkaktojnë nevojën e shtrimeve në spital për Covid-19
Deri tani e dimë se pacientët e shtruar në spital me Covid-19 të formës së rëndë, kanë shpesh sëmundje para-ekzistuese ose probleme të ndryshme shëndetësore. Ne jemi gjithashtu të vetëdijshëm se mbi...