Etiketa: covid19

Pandemia e Covid19 drejt fundit?! Vetëm 3 të shtruar në spitalin Infektiv
ezoni veror pritet të jetë premtues, për një verë përtej pandemisë së COVID-19. Të dhënat janë premtuese, sa i përket rasteve ditore, por edhe situatës në spitalin Infektiv, në të vetmin spital CO...
Hungaria hap kufijtë për shqiptarët e imunizuar ndaj Covid 19; marrëveshje e ndërsjelltë
Qytetarët shqiptarë që janë vaksinuar kunder Covid-19, mund të shkojnë në Hungari dhe të kalojnë kufirin pa asnjë kufizim, duke filluar që sot. Ambasada hungareze në vendin tonë ka njoftuar mar...
Vijon të mos ketë humbje jete nga Covid-19 në vendin tonë
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar së fundmi shifrat e Covid-19 në vendin tonë. Asnjë humbje jete gjatë 24 orëve të fundit. Janë kryer 3,340 testime, kemi 45 të shëruar dhe vetëm 9 raste të rej...
Nëse nuk zbulohet origjina e COVID-19, paralajmërohet ardhja e COVID-32/ Eksperti amerikan.
Një hetim i plotë mbi origjinën e COVID-19 në Kinë është kritik për të parandaluar pandemitë në të ardhmen dhe për të shmangur “COVID-32”, paralajmëroi një ekspert. “Do të ketë COVID-26 dhe COV...
COVID19/ 50 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit
50 raste të reja dhe 4 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zba...
Shënohet 24-orëshi i parë që prej marsit 2020/ në Infektiv s’është paraqitur asnjë i sëmurë me COVID!
Dritë në fund të tunelit...Pas më shumë se një viti luftë me COVID-19, profesor Tritan Kalo ka njoftuar se është regjistruar 24 orëshi i parë që në Infektiv nuk është paraqitur asnjë i sëmurë me C...
COVID19/ Hapen universitetet, hiqet karantina për të ardhurit nga Maqedonia e Veriut e Greqia!
Nisur nga ulja e rasteve të infektimeve dhe incidencës së COVID-19, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të hapen auditorët në universitete vetëm për provime dhe konsiultime si dhe të hiqet...
Covid19/238 raste të reja dhe 7 humbje jete në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale jep të dhënat e covid në 24 orët e fundit. Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2684 testime, nga të cilat kanë rezult...
Zgjatet qarkullimi deri në orën 22:00 të mbrëmjes/ Komiteti i Ekspertëve ndryshon masat anticovid
Komiteti Teknik  i Ekspertëve ka vendosur masa të reja anticovid në vend, duke zgjatur fashën orare deri në orën 22:00 të mbrëmjes. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manas...
Nis sot vaksinimi i gazetarëve, nesër radha e policëve/ Konfirmon qeveria
Nga dita e sotme do të nisë vaksinimi i gazetarëve dhe operatorëve të terrenit. Ndërsa nesë pritet të nisë procesi edh për efektivët e Policisë së Shtetit. Lajmi u konfirmua nga kryeministri Ed...
Faqja 4 prej 49« E para...23456...102030...E fundit »