Etiketa: covid19

Rusia dërgon ndihmë mjekësore në rajonin Serb të Bosnjës
Reuters pril 9, 2020, SARAJEVO, 9 Prill (Reuters) - Rusia do të dërgojë të enjten tre aeroplanë që transportojnë ekspertë dhe pajisje mjekësore në rajonin autonom Serb të Bosnjës për të ndihmu...
Boris Johnson ka dalë nga terapia intensive pasi gjendja e tij u përmirësua
Nga: JILL LAWLESS dhe PAN PYLAS   LONDONR (AP) - Kryeministri britanik Boris Johnson u shpërngul nga kujdesi intensiv të enjten në spitalin e Londrës, ku po mjekohet për koronavirusin e...
Arka e Noah-s u ndez i gjelbër si mbështetje për luftën kundër koronavirusit në Kentucky
  Caleb Parke | Fox News Kentucky po tregon mbështetje të përmasave biblike për ata që preken nga pandemia e koronavirusit. Ekspozita e Arkës së Noah-s me një gjatësi prej 510 metra,...
Ministria e Shëndetësisë njofton se pacienti i 23 humbi jetën sot pasdite
Një tjetër person ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv duke e çuar në 23 numrin e personave të vdekur që lidhen me Koronavirusin në Shqipëri.  Njoftimi: Tiranë, 9 Prill – Një paciente 72 ...
Maskat për fytyrën synojnë të parandalojnë përhapjen e COVID-19, por jo domosdoshmërisht.
  9 Prill (UPI) - Që kur COVID-19 filloi të përhapet në Shtetet e Bashkuara, një debat ka lindur nëse publiku duhet të veshë maska - dhe deri vonë, përgjigja ishte jo. Qendrat e SHBA pë...
Gjysmë miliard më shumë njerëz përballen me varfërinë për shkak të virusit.
AP Një raport nga grupi i ndihmave Oxfam thotë se rreth gjysmë miliardë njerëz mund të futen në varfëri si rezultat i pasojave ekonomike nga pandemia e koronavirusit nëse vendet më të pasura nu...
Këshilli i Sigurimit i OKB do të takohet për pandeminë e koronavirusit
AFP Kombet e Bashkuara (Shtetet e Bashkuara) (AFP) - Pas disa jave mosmarrëveshjesh - veçanërisht midis Shteteve të Bashkuara dhe Kinës - Këshilli i Sigurimit i OKB do të takohet të enjten për ...
Coronavirusi: BE mund të dështojë, paralajmëron Giuseppe Conte i Italisë
Nga Mark Lowen, Korrespondent i BBC Romë Kryeministri i Italisë i ka thënë BBC-së se Bashkimi Evropian rrezikon të dështojë si një projekt në krizën e koronavirusit. Giuseppe Conte thotë se ...
Shpërthimi i koronavirusit shënon blerje rekord të Biblës: ‘Njerëzit kërkojnë shpresë’
  Caleb Parke | Fox News Me pasiguri në mes të pandemisë së koronavirusit dhe shumë njerëzve të mbërthyer në shtëpitë e tyre, njerëzit po porosisin libra në internet, veçanërisht Librin...
COVID19/ A po shkojmë drejt fundit? Në javën e pestë ra numri i shtrimeve në spitale
Në javën e pestë  të Shqipërisë me Covid 19, kryeministri Edi Rama përcolli një mesazh optimizmi duke theksuar se “FALË MASAVE TË SHPEJTA E TË FORTA DHE REZISTENCËS TË SHKËLQYER, 10 DITËT E FU...
Faqja 42 prej 44« E para...102030...4041424344