Etiketa: is_tag

Këto janë 6 simptomat e reja të mundshme të koronavirusit që CDC i shtoi listës së saj
Susan Miller, USA TODAY Si antitrupat në pacientët e rikuperuar me COVID-19 mund të trajtojnë pacientët e tjerë me koronavirus Ethe, ethe të përsëritura me të dridhura, dhimbje të muskujve, ...
Kthehet Boris: Kryeministri i MB në paraqitjen e parë publike në 25 ditë, bën thirrje për optimizëm dhe vendosmëri.
  Mbretëria e Bashkuar është afër fazës ‘fituese’ të një beteje kundër koronavirusit, tha Kryeministri Boris Johnson teksa u shfaq jashtë Downing Street pas kthimit të tij në punë, pas shë...
Fox News Exclusive – Jared Kushner flet për pandeminë e koronavirusit
  Jared Kushner flet për pandeminë e koronavirusit: Ne jemi 'duke punuar për t'u siguruar që nuk do jemi kurrë të mbështetur në furnizimet nga jashtë përsëri' Pandemia e koronavirusit nxori në...
Wuhan thotë se nuk ka pacientë me koronavirus në spitale
Zyrtarët e shëndetësisë në Wuhan - epiqendra e pandemisë globale të koronavirusit - thanë të Dielën se spitalet e qytetit janë të lira nga çdo pacient me virus. Mi Feng, zëdhënësi i Komisioni...
COVID19/ Si ish- kryeministër do të sugjeroja kështu…
Nga: Aleksandër Meksi Mbas shkrimit për “Masa dhe Propozime..” për krizën e pandemisë, miq të mi më kërkuan shpjegime më të hollësishme dhe të qarta. Po mundohem, i vetëdijshëm se hartimi i akt...
Serbia dërgon katër aeroplanë me pajisje mjekësore në Itali
Ivana Sekularac BEOGRAD, 25 Prill (Reuters) - Serbia dërgoi të shtunën katër aeroplanë që transportonin pajisje mjekësore përfshirë doreza, maska dhe veshje mbrojtëse në Itali, si një dhurate p...
Nobelisti japonez Honjo: ‘Virusin korona nuk e krijoji natyra! Ose me hiqni çmimin Nobel ‘
Honjo Tasuku, i lindur më 27 janar 1942, është një mjek-shkencëtar dhe imunolog japonez. Ai mori çmimin Nobel 2018 në Mjekësi ose Fiziologji dhe njihet më së miri për identifikimin e tij të protei...
Covid19/ Humb jetën një 60 vjeçar, viktima e 28 në Shqipëri
Ka humbur jetën një tjetër pacient i prekur nga Covid-19 në Tiranë. Viktima e fundit është një person rreth 60-vjeç i cili ishte në gjendje të rënduar shëndetësore. Gjendja e tij ishte përkeq...
Në cilat dyqane do ta gjeni derën hapur që nesër? Flet zonja Manastirliu, ministre
Duke nisur nga 27 prilli, (e hënë) do të hapen disa biznese. Ky fakt është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila në një konferencë për mediat se bëri të ditur edhe l...
COVID19/ Zonja Manastirliu njofton lëvizjen e re, ‘ nesër e tutje’
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, bëri të ditura masat e reja, që do të zbatohen nga dita e hënë, në zonat e gjelbërta, që nuk përbëjnë rrezik për përhapjen e koronavirusit. Në këto...