Etiketa: georgia

Donald Trump planifikon miting në prag të zgjedhjeve për Kelly Loeffler dhe David Perdue
CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump do të kthehet në Georgia mbrëmjen para zgjedhjeve të balotazhit të Senatit për Senatoret Kelly Loeffler (R-GA) dhe David Perdue (R-GA). Presidenti do...
Donald Trump në Georgia: ‘Jemi duke i fituar këto zgjedhje’
CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump bëri fushatë në Georgia të Shtunën për zgjedhjet e balotazhit të Senatit në emër të Senatoreve David Perdue dhe Kelly Loeffler, duke përsëritur pohimin ...
Presidenti Trump, sonte në ora 7, në mitingun e madh në Georgia për fitoren e dy republikanëve në Senat
Me shumicën republikane drejt balotazhit për Senatin, në Georgia, Presidenti Trump kthehet në fushatën e së shtunës për herë të parë që nga zgjedhjet presidenciale të muajit të kaluar. Në prag ...
A do të auditohen fletëvotimet e dyshuara në Georgia? Guvernatori Kemp pranon, por thotë se është në dorë të sekretarit të shtetit.
-'Unë bëra thirrje për një kontroll të nënshkrimit,' i thotë Kemp drejtueses së Fox News, Laura Ingraham- Guvernatori Brian Kemp, Republikani i Gjeorgjisë i cili është kritikuar ashpër nga Pres...
Video/ Georgia: Largojnë vëzhguesit dhe gazetarët, pas kësaj numëruesit e votave tërheqin valixhet e fletëve të votimit nga nën tryezë dhe i skanojnë.
Provat video që duket se tregojnë rastet e bllokuara të votave në Gjeorgji u paraqiten gjatë një seance dëgjimore  legjislative të Enjten. Avokati i Presidentit Donald Trump, ish Kryetari i Qyt...
Donald Trump thotë se do të bëjë fushatë në Georgia më 5 dhjetor
CHARLIE SPIERING   Presidenti Donald Trump tha të enjten se ai do të bënte fushatë në Georgia të Shtunën, 5 Dhjetor, për të ndihmuar Republikanët në zgjedhjet e balotazhit të Senatit. ...
Shumica në Senat varet nga balotazhet në Georgia në 5 janar
Republikanët janë duke shtuar përpjekjet për të mbajtur shumicën e tyre në Senat përmes një balotazhi në Georgia. Kens Loeffler dhe David Perdue po përpiqen të mposhtin sfidat përkatëse nga kan...
Donald Trump thotë se do të bëjë fushatë në Georgia në 5 dhjetor
Presidenti Donald Trump tha të enjten se do të bëjë fushatë në Georgia, të shtunën, 5 Dhjetor, për të ndihmuar Republikanët në zgjedhjet gjatë balotazhit për në Senat. "Unë do të shkoj të shtun...
Zgjedhjet në SHBA/ Sekretari i Shtetit i Georgjia njofton një ‘rivlerësim të plotë, me dorë në secilin qark’
Sekretari i Shtetit i Gjeorgjisë, Brad Raffensperger (R), njoftoi të mërkurën se shteti do të kryejë një "rinumërim me dorë në secilin qark" në Peache State. “Në orën 13:00 sot, unë do të bëj p...
Gruaja e parë zezake, nominohet si guvernatore e një shteti në SHBA
Një ish deputete e shtetit Georgia dhe shkrimtare ka bërë hapin kryesor drejt qëllimit për tu bërë e para grua amerikano-afrikane guvernatore e një shteti në Shtetet e Bashkuara. Stacey Abrams ...
Faqja 1 prej 212