Etiketa: gjykata

Gjykata e SPAK me ‘dorë të rëndë’/ Ndëshkime nga 7 deri 14 vjet burg për 8 trafikantët. Mes tyre kampioni botëror në mundje
Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përfunduar gjykimin e Dosjes 339/3, ku në përfundim të gjykimit ka deklaruar fajtorë të pandehurit për kryerjen e veprës penale të...
Gjyqtarja Amy Coney Barrett pret konfirmimin e shpejtë në Gjykatën e Lartë
    Artikulli vijues sponsorizohet nga Rrjeti i Krizave Gjyqësore dhe është i autores Penny Nance. Penny Nance është presidente dhe CEO e Concerned Women for America, organizata më ...
37.6 vite burg për: Ish- kryebashkiakun e Lezhës, presidentin e Besëlidhjes dhe 14 të tjerë, i pafajshëm vetëm futbollisti i Laçit
Gjykata e Lezhës ka dhënë në total 37.6 vite burg për grupin që tjetërsoi pronat në Lezhë, përfshirë ish- kryebashkiakun Frran Frrokaj, ish- kryetarin e PS për qarkun, Gjok Ndoka që aktualisht ësh...
Gjykata e Apelit lë në fuqi vendimin e shkallës së parë për sekuestrimin e pasurive të Ylli Ndroqit
Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi vendimin për sekuestrimin e pasurimve të biznesmenit Ylli Ndroqi. Bëhet fjalë për sekuestrimin e 26 pasurive të Ndroqit. Avokati i tij Al...
Këshilltari i Metës, ish i burgosur për përvetësim pronash, padit në Gjykatë ‘përvetësimin’ e Teatrit.
Koment/ Ashtu siç kishte paralajmëruar me pare, Presidenti i Republikës, Ilir Meta iu drejtua sot Gjykatës Kushtetuese sërish për çështjen e Teatrit Kombëtar. Por si njeriu që do të dorëzont...
Kina Komuniste duhet të paditet për pandeminë e koronavirusit, thotë një Think Tank Britanik.
Nga BREITBART NEWS Një think tank Britanik ka thënë se shtetet perëndimore ku dhjetra mijëra njerëz kanë vdekur dhe ekonomia e të cilave është dëmtuar nga koronavirusi Kinez, duhet ta padisin s...
Harvey Weinstein dënohet 23 vjet burgim për përdhunim dhe ngacmim seksual; baras me burgim përjetë.
Producenti, tashmë i poshtëruar, Harvey Weinstein është dënuar me 23 vjet në burg për përdhunim dhe ngacmime seksuale. Weinstein u gjet fajtor në gjykatën e Nju Jorkut muajin e kaluar, duke i d...
Salvini, Itali: Senati voton që lideri i të djathtës të përballet me gjyqin.
-Zoti Salvini në mënyrë të përsëritur ka thënë se ai kërkon të paraqitet në gjykatë- Senati Italian ka votuar për të lejuar prokurorët që ta dërgojnë në gjyq liderin e të djathtës, Matteo Salvi...
Dosja gjyqësore e Lul Bashës bie në duar të tre gjykatësve demokratë; mes tyre Fatmira Hajdari.
Koincidencë apo ironi e fatit, dosja ndaj Lulzim Bashës në Gjykatën e Apelit i është caktuar Fatmira Hajdarit. Gazetarja Klodiana Lala tha për ‘BalkanËeb’ se shorti ka përzgjedhur sot znj. Hajdari...
Gjykata mbylli dosjen e Bashës. Reagon PS: ‘Kjo nuk është çështje vetëm e Drejtësisë shqiptare”.
Pas vendimit të Gjykatës së Tiranës e cila mbylli dosjen ndaj Lulzim Bashës ka reaguar numri dy i Partisë Socialiste,  Taulant Balla. Ai thotë se kjo dosje nuk mund të mbyllet dhe kërkon hetim KLG...
Faqja 1 prej 612345...E fundit »