Etiketa: is_tag

Rikthehet “Babalja”, Apeli vendos sot fatin e Salianjit për kallëzim të rremë.
A do të mbushin sallen e  gjyqit sot deputetet e PD ne mbrojtje te SAlijanjit. Ky do te jete presion i hapur politik mbi Drejtësine. Por ndryshe e quajne 'Demokratet'. Detyrim nje...
Konfiskohen 20 mln euro për llogari të Becchettit? Burime: Asnjë cent nuk është bllokuar nga asnjë gjykatë
Asnjë gjykatë vendase apo e huaj nuk ka vendosur për konfiskimin e të ardhurave apo pronës së Albcontrol apo të Republikës së Shqipërisë. Burime ekskluzive për Shqiptarja.com bëjnë me dije se lajm...
Kryesekretarja e Gjykatës së Lezhës humb kontaktet me familjen, policia nis kërkimet
Humb kontaktet me familjen kryesekretarja e Gjykatës së Lezhës, Klaudia Marku, policia nis kërkimet. Denoncimin e ka bërë bashkëshorti i saj. Dyshimet janë se gruaja është larguar për probleme ...
Berisha sillet si kryetar, por në Gjykatën e Tiranës figuron Lulzim Basha!
Ndonëse Sali Berisha sillet si drejtues i PD dhe e ka marrë të mirëqenë faktin se sipas tij Komisioni i Rithemelimit është një organ legjitimin dhe vendimet e tij janë të detyrueshme për zbatim, n...
Armand Duka u pezullua nën akuzën për shpërdorim detyre dhe falsifikim, Gjykata e ‘shfajëson’.
Gjykata e Tiranës ka hequr masën e pezullimit për Presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, i cili do të hetohet në gjendje të lirë. Vendim i ngjashëm është marrë edhe sekretari...
PD ankimon vendimin e gjyqtarit Agron Zhukri për miratimin e Statutit të Sali Berishës!
Dhjetë ditë pasi Gjykata e Tiranës i dha të drejtë Komisionit të Rithemelimit të Sali Berishës të drejtojë Partinë Demokratike duke njohur ndryshimet në Statut më 11 dhjetor, PD ankimon vendimin e...
Gjykata lë në burg Alqi Bllakon
Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit të shtunën e 2 prillit ka dhënë masën arrest me burg për ish-deputetin Alqi Bllako. Bllako akuzohet për veprën penale “shpërdorim detyre” gja...
Gjykata njohu ndryshimet e Kuvendit të Berishës, Alibeaj: ‘Do ta ankimojmë, vendim skandaloz!’
 Kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, fill pas vendimit të njohjes nga gjykata të ndryshimeve statutore të dala nga Kuvendi Kombëtar i PD-së më 11 dhjetor – i thir...
Gjykata regjiston statutin e Komisionit të Berishës
Gjykata Civile e Tiranës, sot më 25 mars, ka regjistruar statutin e Komsionit të Rithemelimit për ndryshimet statutore të miratuara në Kuvendin e mbajtur më 11 dhjetor ...
Gjykata e Tiranës regjistron ndryshimet e Berishës në Statut! ‘Rithemelimi’ drejton Partinë Demokratike! Zhbëhet Kryesia e PD, ndryshohen logot dhe vula e partisë
Gjykata e Tiranës regjistron ndryshimet e Berishës në Statutin e Partisë Demokratike! 'Rithemelimi' drejton PD. Kuvendi i thirrur nga Berisha, miratoi me ngritje dore ndryshimet në Statut, duke...