Etiketa: is_tag

Bëhet gati harta e re gjyqësore: Shkrihen 10 gjykata të shkallës së parë; mbeten 12 gjykata të shkallës së parë dhe vetëm 1 Gjykatë Apeli!
Nga: Arsen Rusta/  Report Tv ka zbardhur hartën e re gjyqësore. Këshilli i Lartë Gjyqësor, Këshilli i Lartë i prokurorisë dhe Ministria e Drejtësia kanë rënë dakord për një hartë të re, që ësht...
Gjykata i jep Lefter Kokës masën e sigurisë “Arrest me burg”
Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit Krimit të Organizuar (GJKKO), mesditën e 16 dhjetorit, ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg”, ndaj ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka. Avokati ...
PD me 2 statute në Gjykatën e Tiranës! 2 ditë pas Bashës edhe Berisha dorëzon vendimet e Kuvendit të thirrur prej tij
PD tashmë është me dy statute në Gjykatën e Tiranës! Grupi i Rithemelimit i Partisë Demokratike dhe juristët e tyre kanë depozituar në gjykatë për regjistrim statutin e ri, të cilin e miratoi në 1...
Meta kishte paditur Dvoranin, Prokuroria e Posaçme kërkon pushimin e çështjes në gjykatë
Prokuroria e Posaçme kërkon pushimin e çështjes në lidhje me padinë që presidenti Ilir Meta bëri kundër Ardian Dvoranit, ish-kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Mësohet se seanca gjyqë...
Vrasje e Mateos, familjarët në revoltë: ‘Të varet dhe t’i themi çunit ta morëm hakun!’. Përplasje brenda gjykatës! Nis mbledhja e firmave për kthimin e dënimit me vdekje
Si asnjëherë më parë në Shqipëri, një gjykatë u rrethua nga qytetarë, i madh e i vogël, me revoltë ndaj vrasësit të një fëmije. Me shpirtin e vrarë, 1 ditë pasi i dhanë lamtumirën e fundit të v...
Gjykata rrëzon kërkesën e Llallës për pezullimin e dënimit me 2 vite burg
Gjykata e Posaçme (GJKKO) ka rrëzuar kërkesën e ish-kryeprokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla për pezullimin e dënimit me 2 vite burg. Me anë të avokatit të tij, Llalla, i cili ndodhet në arr...
Rovena Voda mbërrin në Gjykatë me patrullën e policisë! Dëshmitarja ndihet keq dhe përfundon në spital
Ish-zv.ministrja e Brendshme, Rovena Voda ka mbërritur mëngjesi e sotëm në GJKKO, ku do të zhvillohet seanca në ngarkim të saj, pasi u vu në 'arrest shtëpie' për korrupsion. E veshur me të zeza, V...
Vrasja e Klodian Rashës, ngjarja që tronditi vendin/ Polici Nevaldo Hajdaraj dënohet me 10 vite burgim.
Gjykata e Tiranës vendosi ditën e sotme vetëm 10 vite burg për Nevaldo Hajdarajn, efektivin e Shqiponjave që vrau Klodian Rashën në 8 dhjetor të vitit 2020 me një plumb pas shpine vetëm se shkel...
Merret vendimi/Në 27 korrik Fatmir Mediu del para Gjykatës për çështjen “Gërdeci”
Në datën 27 korrik kreu i partisë Republikane dhe ish- Minister i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, do të dalë para Gjykatës për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (GJKKO) për çështjen ‘Gërdeci’.  S...
Gjykata Speciale dënon me 1vit burg ish-kryetaren e bashkisë Gjirokastër.
Zamira Rami, ish-kryetarja e bashkisë së Gjirokastrës me LSI-në, është shpallur fajtore dhe është dënuar për veprën shpërdorim detyre''  me 1 vit burgim. Rami pak ditë më parë pranoi gjykimin e sh...