Etiketa: is_tag

Gjykata e Tiranës regjistron statutin e PD-së së Bashës
 Gjykata e Tiranës të premten e 18 marsit ka regjistruar ndryshimet statutore gjatë Kuvendit Kombëtar të thirrur nga kryetari i PD-së, Lulzim Basha, më 17 korrik 2021.  Në kërkesën e PD-s...
Gjykata e Tiranës regjistroi sot PD-në e Bashës, merr fund ‘shkaku ligjor’ i kaosit në PD.
  Gjykata e Tiranes ka regjistruar ndryshimet në statut të Partisë Demokratike të Lulzim Bashës që janë bërë në Kuvendin e 17 korrikut 2021. Ndryshimet për regjistrim në Gjykatën e Tiranës...
Gjykata e Apelit vendosi sot për Dukën: La në fuqi pezullimin e tij nga posti
Gjykata e Apelit, të enjten e 18 marsit ka lënë në fuqi masën e pezullimit për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka.  Në këtë mënyrë, Gjykata e Apelit la në ...
Francesco Becchetti dhe grupi dënohen me 54 vite burg
Dënohet me 17 vite burg biznesmeni italian Francesco Becchettin, i cili akuzohet se përmes kompanive të tij kishte krijuar një skemë të mashtrimit me TVSH dhe pastrim parash. Biznesmeni italian va...
Francesco Becchetti dënohet me 17 vite burg; burg edhe për bashkëpunëtorët dhe nënën e tij.
Gjykata e Tiranës mesditën e 23 shkurtit ka dhënë vendimin për biznesmenin italian, Francesco Becchetti. Ajo e ka dënuar atë me 17 vite burg, përkundër asaj që Prokuroria e Tiranës, kishte kërk...
Padia kundër FSHF-së, Gjykata e Tiranës i jep të drejtë Bashkisë
Të enjten e 10 shkurtit, Gjykata e Tiranës i ka dhënë të drejtë Bashkisë së Tiranës, në padinë që ky institucion, në cilësinë e aksionarit në Klubin e Futbollit Tirana, ka ngritur ku...
Saimir Tahiri, ish ministër, në burg. Dënohet me 3 vite e 4 muaj
Apeli i Posaçëm i Gjykatës kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), të premten e 4 shkurtit, ka dënuar ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, me tre vite e katër muaj burgim, për v...
Gjykata e Lezhëse lë në burg 17-vjeçarin që vrau për të marrë gjakun e babait
Gjykata e Lezhës ka dhënë masën “arrest me burg” për 17-vjeçarin Florian Pervathi. Floriani katër ditë më parë qëlloi me armë fqinjin e tij, 65-vjeçarin Leke Lekegjonaj, vëlla i p...
Gjykata e Tiranës njeh Lulzim Bashën si kryetar të Partisë Demokratike
  Partia Demokratike ka dërguar kërkesën për t’u regjistruar në KQZ për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 Marsit. Në dokumentat e dorëzuar pranë KQZ-së, Partia Demokratike i kërkon këtij ins...
Sot dalin para gjykatës 34 të arrestuarit për protestën e 8 janarit. Vokshi, Balliu, Bylykbashi në pritje të seancës!
Sot pritet të jepen masat e sigurisë për 34 të arrestuarit e protestës së dhunshme të 8 janarit e zhvilluar para selisë së PD. ndërsa në sallën e gjyqit për të ndjekur dhe seancën ka shkuar ed...