Etiketa: haga

Me sa duket kaq ishte ‘çmimi i lirisë’; Hashim Thaçi mbaron punë me pyetjet në Hagë.
Presidenti Thaçi sapo ka dalë nga dhomat speciale në Hagë, pas marrjes në pyetje nga prokurorët. Sot ishte dita e katërt kur kreu Kosovës, ish drejtor politik i UÇK është përballur me prokuro...
Thaçi mbërrin në selinë e Speciales: Shqiptarët në protestë ‘UÇK, UÇK!’.
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka mbërritur në selinë e Gjykatës Speciale në Hagë për intervistim nga prokurorët. Atë e kanë pritur disa dhjetëra shqiptarë që po protestojnë kundër ngritjes së...
Intervistë Ekskluzive e TCH/ Presidenti Thaçi: ‘Shkoj në Hagë për çmimin e lirisë!’
Pasditen e kësaj të diele, Hashim Thaçi ish udhëheqësi politik i UÇK-s sot president, nga aeroporti Nënë Tereza është nisur drejtë Hagës për të filluar e fituar një betejë të re, kësaj here ...
Vetë Hashim Thaçi bën me dije datën kur do të pyetet në Hagë: Në 13 korrik.
Përmes një postimi në rrjetet sociale presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi bën me dije se më 13 korrik është ftuar nga Prokuroria Speciale në Hagë për t’u marrë në pyetje për akuzat e ngritura. K...
“Mund të mos u vijë përshtat shumë miqve të mëdhenj”/ Rama: Thaçi dhe Veseli, në anën e drejtë të historisë
Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri i vendit Edi Rama u shpreh se Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli nuk kanë nevojë për mbështetje politike, sa i takon aktakuzave për krime lufta nga ana e...
Për cilat krime akuzohen Thaçi dhe Veseli nga Gjykata e Hagës?!
KOMENT/ Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë, njoftoi sot se ka ngritur akuza ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, si ...
Haradinaj në Hagë zgjedh taktikën: ‘Mos u përgjigj e mos u zbulo; dhe kandido përsëri në Kosovë’.
Ramush Haradinaj ka përfunduar intervistimin nga Dhomat e Specializuara në Hagë. Ai ka zgjedhur të mos përgjigjet në asnjë nga pyetjet, por me pjesëmarrjen e tij ka kryer obligimin ligjor që t’...