Etiketa: kavanaugh

Senati zbulon se Christine Blasey Ford kishte ngacmuar seksualisht një burrë, siç kjo akuzoi Brett Kavanaugh.
Një raport i Komitetit Juridik i shpërndarë ditën e shtune ka zbuluar se hjetuesit kanë intervistuar një burrë i cili e përshkroi takimin seksual me Christine Blasey Ford si të tillë që ka të përa...
Akuzuesja për përdhunim e Brett Kavanaugh pranon se ajo e ka sajuar historinë
Komiteti Gjyqësor i Senatit e ka referuar një grua nga Kentucky në Departamentin e Drejtësisë (DOJ) dhe Byronë Federale të Hetimeve (FBI) pasi ajo pranoi të bënte një akuzë se Gjyqtari i Gjykates ...
Christine Blasey Ford mbledh 1 milionë dollarë për akuzën kundër Kavanaugh për ‘abuzim seksual’.
( FOTO: Christine Blasey Ford)/ Christine Blasey Ford, një profesorë e psikologjisë n Kaliforni, e cila akuzoi Brett Kavanaugh për ngacmim seksual para 36 vjetësh, ka mbledhur 1 milion dollarë ...
Trump: Demokratët u turpëruan me Brett Kavanaugh
Presidenti Trump sugjeroi në një intervistë me FOX News se momentumi në zgjedhjet afatmesme është zhvendosur drejt republikanëve për shkak të fushatës denigruese të "turpshme" të demokrateve kundë...
Donald Trump: ‘Kemi luftuar të gjithë së bashku’ në betejen për Gjykatën Supreme ‘Kundër së Keqes’
Presidenti Donald Trump festoi të hënën konfirmimin e Brett Kavanaugh  ne Gjykatën Supreme të Drejtësisë , duke falënderuar mbështetësit që qëndruan me të. Ndërsa fliste në konventën e Shoqatës...
Senati i SHBA ratifikon zgjedhjen e Trump, Kavanaugh në Gjykatën Supreme
Senati i ka dhene ok: Brett Kavanaugh është një gjyqtar i ri i Gjykatës Supreme. Përpara betimi, pastaj nënshkrimi i Trump për emërimin   Më ne fund, arriti ok: Brett Kavanaugh është nj...
Senati i Shteteve të Bashkuara, gati të konfirmojë Kavanaugh në Gjykatën Supreme.
Senati i Shteteve të Bashkuara pritet që të konfirmojë gjyqtarin konservator Brett Kavanaugh si anëtar të Gjykatës Supreme ditën e shtune- duke i ofruar presidentit Donald Trump një fitore të madh...
Trump: Protestat kundër Kavanaugh financohen nga George Soros
Presidenti i Shteteve të Bashkuara ka akuzuar gratë qw rrethuan senatorët Republikan në ashwnsorin e Senatit se janë "profesioniste të paguara". Ndërkohë, i nominuar i Trump për në Gjykatën Suprem...
Arrestohen qindra protestues kundër Brett Kavanaugh në Shtetet e Bashkuara
Qindra protestues kundër Kavanaugh-  të përzgjedhurit të presidentit Trump për në gjykatëen Supreme të Amerikës, janë arrestuar në Washington, DC. Komediania Amy Schumer dhe modelja Emily Rataj...
Senati ka në dorë raportin hetimor të FBI mbi Brett Kavanaugh.
Senati i Shteteve të Bashkuara ka marrë një raport të FBI mbi hetimet ndaj kallëzimeve mbi ngacmimet seksuale, kundër të përzgjedhurit të presidentit Donald Trump për në Gjykatën Supreme, Brett Ka...
Faqja 1 prej 212